wrapper

اخبار

       

اخبار محدوده ها و محلات هدف

نماینده بهارستان و رباط کریم در مجلس گفت: عدم کنترل دهیاری ها یا شهرداری ها یا فشار به مردم به دلیل قیمت بالای مسکن در شهرهای کلان و همچنین ارزانی زمین در حاشیه شهرها باعث شده افرادی در این مناطق و در آپارتمان های فاقد امکانات، سکونت کنند.

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" رادیو گفت و گو با موضوع بررسی حاشیه نشینی و چالش های آن و جرایم ناشی از آن و با حضور دکتر حسن نوروزی نماینده بهارستان و رباط کریم و عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

 

به گزارش  روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از  رادیو گفتگو نوروزی در آغاز با اشاره به حاشیه نشینی گفت: حاشیه نشینی معضلی نیست که از طرف مردم ایجاد شده باشد و اساسا گسترش حاشیه نشینی به دلیل مسائل حاکمیتی و نبود مدیریت صحیح مسئولان است. عدم کنترل دهیاری ها یا شهرداری ها یا فشار به مردم به دلیل قیمت بالای مسکن در شهرهای کلان و همچنین ارزانی زمین در حاشیه شهرها باعث شده افرادی در این مناطق و در آپارتمان های فاقد امکانات، سکونت کنند.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس تصریح کرد: اگر درایتی از سوی وزارت کشور و استانداری ها شکل بگیرد و قبل از ایجاد روستا یا یک شهر تمام زیرساخت های آن مورد توجه قرار گیرد، حاشیه نشینی شکل نمی گیرد.

وی ادامه داد: مشکل این است که ابتدا شهر را ایجاد می کنیم و بعد از آن تازه می خواهیم برای آن برنامه ریزی کنیم و زیرساخت ها را بسازیم در حالی که همه اینها باید قبل از ساخت یک شهر پیش بینی شده باشد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس به اقدامات مجلس در خصوص حل معضل حاشیه نشینی اشاره کرد و عنوان داشت: پیش از این، کسی که خانه می ساخت باید از شهرداری برای گرفتن آب و برق و گاز نامه می آورد اما الان با مصوبه مجلس دیگر نیازی به این کار نیست یعنی هر کسی خانه ای ساخته می تواند آب، برق و گاز را دریافت کند اما اگر تخلفی کرده باشد بعدا به آن رسیدگی می شود و خودش هم باید پاسخگو باشد. البته در استانداری، نامه هایی علیه این قانون منتشر می شود که قطعا غیر قانونی و ناصحیح است.

سامانه ها

درباره ما

هسته اولیه شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today939
Yesterday1244
Total97405

Visitor Info

  • IP: 54.221.73.186

1396-09-22

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir