wrapper

 

 

 

 • محدودها و محله های بازآفرینی شهری و یا بافتهای فرسوده شهری به چه محدوده هایی اطلاق می شود ؟

  محدوده بافت‌های فرسوده و یا ناکارآمد شهری، مناطقی از شهر است که در طی سالیان گذشته عناصر متشکله آن اعم از تاسیسات روبنایی، ابنیه، مستحدثات، خیابان‌ها و دسترسی‌ها، دچار فرسودگی و ناکارآمد شده و ساکنان آن مشکلات متعدد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و کالبدی رنج می برند و حسب تفسیر و تشخیص وزارت راه و شهرسازی نیازمند باز سازی و نوسازی می باشد

 • چگونه می توانیم تشخیص بدهیم محله سکونت ما در محدوده بازآفرینی شهری یا بافت فرسوده قرار دارد ؟

  1- نقشه های بافت فرسوده در پایگاه اینترنتی این شرکت 2- شرکت عمران و مسکن سازان استان 3- شهرداری شهر خود یا شهرداری منطقه 4-ادارات عمران و بهسازی شهری (ادارات کل راه و شهرسازی
 • مدارک لازم جهت اخذ تسهیلات نوسازی چیست ؟

  برای اخذ تسهیلات، مدارک ذیل الزامی است : نقشه 2000/1موقعیت ملک در بافت فرسوده پروانه ساختمانی سند شناسنامه وکارت ملی شناسنامه و کارت ملی زوجه در صورت احراز شرایط زوج جوان قیم‌نامه در صورت احراز شرایط زن سرپرست خانوار اساسنامه در صورت احراز شرایط تعاونی یا صندوق گواهینامه در صورت احراز شرایط توسعه گر (انبوه ساز) اسناد تجمیع املاک در صورت احرازشرایط تجمیع
 • آیا تسهیلات به املاک فاقد سند ثبتی پرداخت می شود ؟

  در صورت عدم وجود سند ثبتی ملک مورد نظر با ارائه سند قابل ترهین مازاد تسهیلات پرداخت می شود.
 • اولویت‌های پرداخت تسهیلات چه چیزهایی می‌باشد ؟

  زنان سرپرست خانوار · تاریخ تشکیل پرونده · پلاک‌های تجمیعی · توسعه گرها و تعاونی‌ها · مرحله ساخت (تخریب، فونداسیون، اسکلت، نازک‌کاری، سفت‌کاری) · زوج‌های جوان · اقشار کم درآمد
 • میزان تسهیلات نوسازی در محدوده های بازافرینی به چه میزان است و کدام بانک ها پرداخت می کنند ؟

  سقف تسهیلات ساخت مسکن در کلان شهر ها 500 میلیون ریال، مراکز استانها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 400 میلیون ریال و سایر شهر ها 300 میلیون ریال است. بانک های عامل اعطاکننده تسهیلات از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می گردد که در حال حاضر 22 بانک برای سال 1393 و 24 بانک برای سال 94 معرفی شده اند.
 • کدام بانک های اقدام به پرداخت تسهیلات نوسازی می نمایند ؟

  بانک ملی، صادرات، تجارت، ملت، سپه، رفاه کارگران، پست بانک، اقتصاد نوین، کارآفرین، پارسیان، سامان، پاسارگاد، گردشگری، سرمایه، سینا، بانک شهر، بانک دی، حکمت ایرانیان، ایران زمین، انصار، خاورمیانه و قوامین (در سال 1393و1394) و علاوه بر آنها دو بانک توسعه تعاون و مسکن در سال 1394.
 • آیا تسهیلات نوسازی نیاز به سپرده گذاری دارد ؟

  این تسهیلات بدون سپرده است .
 • برای هر واحد چه تعداد وام نوسازی پرداخت می شود ؟

  جهت ساخت هر واحد مسکونی تنها یک فقره تسهیلات نوسازی قابل اعطاء می باشد و اعطای تسهیلات بیش از یک فقره تسهیلات برای هر واحد ممنوع است . مثلاً اگر پروانه ساختمانی 5 واحد باشد 5 فقره تسهیلات به آن تعلق خواهد گرفت.
 • نحوه دریافت تسهیلات نوسازی از بانک های عامل چگونه است ؟

  پس از آنکه ملک متقاضی محرز شد که در محدوده‌های بازآفرینی شهری قرار دارد، متقاضی پس از احراز شرایط توسط ادارات کل راه و شهرسازی (ادارۀ عمران و بهسازی شهری استان) به بانک‌های عامل معرفی می شوند.
 • سازنده واحدهای نوسازی در محدودها و محله های هدف بهسازی و نوسازی تا چه زمان می تواند درخواست دریافت تسهیلات فروش اقساطی به بانک عامل داشته باشد ؟

  بانک های عامل مکلفند حسب درخواست متقاضی سهم الشرکه خود را به نحو فروش اقساطی به خریداران واجد شرایط که از سوی متقاضی ( وحداکثر ظرف مدت 2 ماه از تاریخ اتمام پروژه ) معرفی شوند با رعایت اینکه (هر فرد می تواند حداکثر نسبت به اخذ یک فقره تسهیلات فروش اقساطی واحدهای ساخته شده به نام خود یا همسر یا افراد تحت تکفل خود ( که شرایط احراز دریافت تسهیلات را داشته باشند ) اقدام نماید) واگذار کند. چنانچه ظرف مدت یاد شده، سازنده (متقاضی) نتواند خریدار واجد شرایط معرفی نماید بانک موظف است بر اساس وثایق اخذ شده نسبت به وصول مطالبات خود اقدام کند.
 • نرخ بهره تسهیلات نوسازی به چه میزان است ؟

  نرخ سود تسهیلات بر اساس نرخ های مندرج در سیاست‌های پولی، اعتباری و نظارتی نظام بانک کشور مصوب شورای پول اعتبار تعیین می شود. نرخ سود بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار در سال‌های 93و94 در دوران مشارکت مدنی 24 درصد و در دوران فروش اقساطی 21 درصد می‌باشد که معادل 10 درصد آن را دولت به عنوان یارانۀ سود تسهیلات در صورت تأمین اعتبار در بودجه سالانه تعهد نموده است
 • زمان ساخت و بازپرداخت این تسهیلات چه مدت است؟

  زمان ساخت و بازپرداخت این تسهیلات جمعاً 12 سال است (حداکثر دو سال برای ساخت و دوران مشارکت مدنی و ده سال برای بازپرداخت در دوران فروش اقساطی)
 • در خصوص ودیعه مسکن لطفا توضیحاتی بفرمائید ؟

  تسهیلات ودیعه مسکن بر اساس تقاضا از سوی سازنده و تأیید ادارات عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی به بانک عامل (پرداخت کننده تسهیلات ساخت مسکن) به متقاضی قابل پرداخت است. وثیقه قابل اخذ بابت اعطای تسهیلات ودیعه مسکن، سند ملک در رهن بانک (بابت احداث مسکن در بافت فرسوده) و یا سایر وثایق به تشخیص بانک عامل می باشد. همچنین میزان سقف تسهیلات ودیعه مسکن در کلانشهرها 200 میلیون ریال، مراکز استانها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 150 میلیون ریال و سایر شهرها 100 میلیون ریال است. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که تسهیلات ودیعه مسکن موقت در پایان مشارکت مدنی و قبل از تقسیط تسهیلات مشارکت مدنی بایستی بصورت یکجا تسویه گردد.
 • آیا دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شرایط خاصی است ؟

  تسهیلات ودیعه مسکن موقت صرفا به مالکین و متقاضیان واقع در محدوده های بازآفرینی/ بافت فرسوده شامل املاک دو پلاک و بیشتر، انبوه سازان، تعاونی‌ها و گروه‌های هدف مصوبه پرداخت می‌شود.
 • جهت آگاهی از بسته های تشویقی دولت همانند تراکم، تخفیفات و غیره باید به کجا مراجعه نماییم ؟

  شهرداری‌ها و ادارات عمران و بهسازی شهری.
 • اگر واحد فرسوده در محدوده بافت روستایی و خارج از شهر باشد باید چکار کنیم ؟

  اگر واحد فرسوده در روستا و خارج از شهرها واقع شده باشد برای دریافت تسهیلات نوسازی باید به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراجعه شود.
 •  

   

  سامانه ها

  درباره ما

  هسته اولیه شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

  بیشتر بدانید . . .

   

  آمار سایت

  Today940
  Yesterday1244
  Total97406

  Visitor Info

  • IP: 54.221.73.186

  1396-09-22

  اطلاعات تماس

  آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

  تلفن : 87571

  نمابر : 88779892

  پیامک : 30008612

  پست الکترونیکی : info@udrc.ir