با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی حمام تاریخی قاضی اصفهان که با کاربری اصلی خود بازسازی شده بود، افتتاح شد.

رييس اداره هماهنگي ستاد بازآفريني شهري اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، از بازسازی حمام تاریخی قاضی در اصفهان خبرداد و گفت: این اولین حمام در کشور است که با کاربری اصلی خود بازسازی و بهسازی می شود.

امیر زاغیان با اشاره به افتتاح پروژه حمام قاضی اصفهان که صبح دیروز با حضور سید محمد پژمان، معاون وزیر راه وشهر سازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران انجام شد، اظهارکرد: این حمام که تقریبا رو به تخریب بود مربوط به دوره صفویه و در محله ابن سینای اصفهان قرار گرفته بود.

وی با اشاره به عملیات بازسازی و بهسازی حمام قاضی اصفهان گفت: این اولین حمام قدیمی است که در کشور با کاربری اصلی خود بازسازی و بهسازی می شود.

زاغیان گفت: مالکیت این حمام قدیمی برای شرکت بازآفرینی شهری بوده و این شرکت با سرمایه گذاری BOT و اختصاص بودجه ای بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان از یک سال گذشته نسبت به بازسازی و بهسازی آن اقدام کرده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بازسازی و بهسازی حمام قاضی اصفهان اقدام بسیار مناسبی در جهت فعالیت های محرک توسعه است که می تواند ارزش افزوده برای ساکنان منطقه ایجاد کند.