سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان اظهارداشت: در محدوده های بازآفرینی مقدار 3500 تن قیر جهت آسفالت معابر در اختیار شهرداری های مراکز شهرستانها قرار گرفت.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان در تشریح فعالیت های بازآفرینی در سال 98 اعلام کرد: در محدوده های بازآفرینی مقدار 3500 تن قیر جهت آسفالت معابر در اختیار شهرداری های مراکز شهرستانها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، " مجید صالحی امیر" عنوان کرد: با تدابیر اتخاذ شده و جهت کمک به شهرداری ها در سال 1398 طی تفاهمنامه های منعقد شده با شهرداری همدان از محل کمک های فنی و اعتباری تبصره 18، کار انعقاد قرارداد 4 پروژه انجام و هم اکنون نیز در حال اجرا می باشد.

وی افزود: این پروژه ها شامل بهسازی ، جداره سازی و مبلمان پیاده راه بوعلی و میدان امام (ره) با هدف جذب گردشگر و همچنین ساماندهی محدوده مرکزی شهر همدان در تیر ماه سال 1398 آغاز و همچنان ادامه دارد.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان یادآور شد: پروژه های لوله گذاری و اصلاح نهر دیزج، تکمیل دیوار کشی رودخانه حصار امام علی آباد و تکمیل و اصلاح دیوارکشی و پوشش رودخانه حصار امام با هدف افزایش سطح کیفیت زندگی اهالی منطقه 4 شهرداری همدان از تابستان سال 1398 آغاز شده و مراحل اجرای آن ادامه دارد.

صالحی امیر افزود: این اداره کل علاوه بر پروژه های فوق از ردیف اعتبارات شرکت بازآفرینی شهری ایران با هدف احداث مراکز فرهنگی در محلات هدف بازآفرینی اقدام به احداث خانه قرآن و عترت محله خضر و احداث مجموعه چند منظوره حصار امام کرده است.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان افزود: همچنین احداث مرکز بهداشتی و درمانی محله سرجوی ملایر با هدف ارائه خدمات درمانی در محله سرجو آغاز و پیش بینی می گردد در سال 1399 به بهره برداری برسد.

صالحی امیر با بیان این مطلب که توسعه همه جانبه از دغدغه های حوزه بازآفرینی می باشد، گفت: کار ساماندهی بخشی از بازار تاریخی نهاوند آغاز شده و در صورت تخصیص اعتبار تکمیل کل بازار تاریخی در برنامه این حوزه است.