مدیرکل راه وشهرسازی استان کردستان با اشاره به مصوبه پنجاه و سومین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار، گفت: تمهیدات لازم برای اجرای پروژه 28 هکتاری انبار غله مشهور به پروژه هفت باغ در سنندج اتخاذ شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: در کنار اجرای پروژه‌های زیرساختی در بافت‌های فرسوده، باید به توانمندسازی ساکنان آن از لحاظ اقتصادی و اشتغالزایی نیز توجه کرد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، خالد جعفری در جلسه کارگروه ارتقا اقتصادی، مشارکت‌های مردمی و تسهیلات ستاد بازآفرینی  استان کردستان اظهار داشت: اغلب ساکنان محلات بافت‌های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی، از لحاظ اقتصادی ضعیف هستند، پس باید در کنار اجرای طرح‌های عمرانی، به توانمندسازی آنان به ویژه در بخش اشتغالزایی و درآمد پایدار توجه ویژه داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان نیز در این نشست با اشاره به برتری استان در رابطه با اجرای طرح های بازآفرینی شهری در سال گذشته، اظهارداشت: ۵۶ پروژه در محلات هدف بازآفر ینی شهری در سطح شهرهای استان  تعریف شده که خوشبختانه تاکنون بیش از ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیز در همین ارتباط جذب شده است.

فاز اول مطالعات پروژه انبار غله ( هفت باغ)  سنندج  به اتمام رسید

مدیرکل راه وشهرسازی استان کردستان با اشاره به مصوبه  پنجاه و سومین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار در رابطه با اجرایی  شدن پروژه  هفت باغ سنندج، گفت: تمهیدات لازم برای اجرای پروژه 28 هکتاری انبار غله مشهور به پروژه هفت باغ در سنندج اتخاذ شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی کردستان محمدصدیق ثابتی با اعلام خبر فوق، اظهارداشت: اراضی و املاک واقع در محدوده 28 هکتار که عمدتا در اختیار دستگاه‌های دولتی بوده شامل کاربری‌های است که امکان جابه‌جایی آنها به خارج از شهر و تبدیل باقی‌مانده آنها به کاربری‌های فرهنگی، تفریحی و فضای سبز وجود دارد و این نگرش سبب ایجاد بزرگترین فضای تفریحی - فرهنگی شهری شده و می‌تواند جبران کننده فقر شهری در حوزه کاربرهای عمومی باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان، افزود: فاز یک مطالعاتی طرح به طور کامل به اتمام رسیده، اکنون در حال تهیه طرح جامعی هستیم تا پس از آماده سازی در کمیسیون‌های مربوطه ارائه شده و پس از اخذ مجوزهای لازم نسبت به اجرایی کردن این پروژه مهم اقدام شود.

ثابتی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های  انجام شده، قرار است این طرح به هفت باغ شامل معماری، باغ آیین، باغ هنر، باغ مجسمه، باغ سینما، باغ کتاب و مجتمع اقامتی و تفریحی تبدیل شود.

وی خاطر نشان کرد: پروژه انبار غله یا هفت باغ، بزرگترین پروژه بازآفرینی کشور است که همه دستگاه‌های اجرایی استان را در یک برنامه جامع هماهنگ در بر خواهد گرفت و به بازتولید فضای فرهنگی کشور کمک می‌کند.