شهرستان دورود به عنوان یکی از شهرهای پیشرو در انجام پروژه های بازآفرینی شهری در استان لرستان به شمار می آید.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، فریدون مرزبان رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان درود با اعلام خبر فوق گفت: از 1552هکتار مساحت شهرستان درود، 89 هکتار بافت فرسوده میانی و 171 هکتار  سکونتگاه غیررسمی شناسایی و مطالعه شده است.

مرزبان با بیان اینکه 15 محله به عنوان محلات فرسوده در شهرستان درود مطالعه و شناسایی شده است، گفت: محلات انگشته، ناصرالدین در سکونتگاه های غیررسمی و همچنین محله آذرمی در بافت فرسوده، به عنوان محلات پیشگام در انجام پروژه های بازآفرینی شهری انتخاب شده است.

او افزود: احداث مرکز توسعه محله ناصرالدین درود در زمینی به مساحت بالغ بر 500 مترمربع و با اعتباری بالغ 1میلیارد تومان بصورت اقدام مشترک با شهرداری دورود انجام شده است.

 رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان درود با اشاره به ساخت مدرسه 12 کلاسه در محله ناصرالدین گفت: این پروژه در مساحتی بالغ بر 1800 مترمربع در حال انجام است که تا کنون 1 میلیارد و 500 میلون تومان برای آن هزینه شده است.

مرزبان با اشاره به پروژه های کف سازی، زيبا سازي و احياء گذر عابر پياده زیرپل وحدت دورود، بازسازي و مرمت مسجد قائم زیرپل و احداث كانال دفع آبھای سطحی انگشته گفت: تا کنون 45 هزار متربع از معابر ناصرالدین با 1 میلیارد و 300 میلیون تومان آسفالت شده است.

 رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان دورود در پایان گفت: 380 تن قیر به صورت رایگان جهت آسفالت و روکش معابر سکونتگاه غیرسمی ناصرالدین و انگشته به  شهرداری تحویل داده شده است.