سرپرست معاونت ساماندهی و بازآفرینی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه با گذر زمان، خوشبختانه مشکلات و دغدغه های سرمایه گذاران در پروژه های مشارکتی و سرمایه گذاری شهرداری به حداقل رسیده، گفت: مشهد در جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی رتبه برتر را دارد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، علی فتحانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه اولین فرصت های سرمایه گذاری و مدیریت شهری در شهر مقدس مشهد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان، اظهار داشت: وضعیت مشهد به لحاظ تعداد جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی از همه شهرهای دیگر بهتر و مطلوب تر بوده و رتبه برتری در این خصوص دارد.

سرپرست معاونت ساماندهی و بازآفرینی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: ظرفیت های نوسازی بسیار خوبی برای  بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی تعریف شده است که همگی باعث افزایش جذب سرمایه گذار به خصوص سرمایه گذاران خارجی از کشورهای حوزه خلیج فارس و افغانستان هستند.

مدیرکل دفتر تجهیز منابع مالی، فنی و اقتصادی شرکت بازآفرینی شهری ایران خاطرنشان کرد: در دوره های گذشته مدیریت شهری، ۲۰۰ فرصت سرمایه گذاری در شهر مشهد به خصوص طرح اطراف حرم تعریف شد که بیشتر آنها هم به مرحله اجرا رسید و همه اینها نشان دهنده پتانسیل بالا، برای تعریف و انجام پروژه های جدید در این شهر است.

فتحانی افزود: با گذشت زمان، مشکلات بسته های اقتصادی و پروژه های مشارکتی و سرمایه گذاری نیز حل شده است و حالا وقتی سرمایه گذار وارد یک پروژه سرمایه گذاری می شود به مشکلات گذشته مانند موضوعات تملک، مواجه نمی شود.

 سرپرست معاونت ساماندهی و بازآفرینی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران اظهارداشت: در بافت های فرسوده مشهد، برای لکه های موجود، روش های مختلف تامین مالی را در تجربه کرده ایم که به عنوان الگو در کشور بوده است که این نشان از تعدد ظرفیت ها و توانمندیها است.

 مدیرکل دفتر تجهیز منابع مالی، فنی و اقتصادی شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در این نمایشگاه، فرصت ها و چالش های سرمایه گذاری در بافت های فرسوده کشور را ارائه نموده و به دنبال پیدا کردن راهکارهای مناسب برای نوسازی بافت های فرسوده در کشور هستیم.