مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان از احداث 811 واحد مسکونی در منطقه سپیدار اهواز به منظور جابه جایی ساکنان محله منبع آب خبر داد.

رضا رضایی، مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان در گفتگو با روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، در خصوص مهمترین اولویت برنامه بازآفرینی در شهر اهواز، گفت: با توجه به تاکیدات وزیر راه و شهرسازی بر تولید مسکن و در راستای نیاز منطقه، تولید مسکن و جا به جایی ساکنان سکونتگاه های غیررسمی، در اولویت برنامه های بازآفرینی اهواز قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه مردم ساکن در سکونتگاه های غیررسمی در اهواز به دلیل ناپایداری منازل در معرض خطر جدی قرار دارند، گفت: بر اساس تفاهم نامه 3 جانبه ای که بین شرکت بازآفرینی شهری ایران، شهرداری اهواز و استانداری خوزستان منعقد شده، 811 واحد مسکونی به منظور جابه جایی ساکنان محله منبع آب اهواز ساخته می شود.

وی با بیان اینکه طرح پروژه محله منبع آب آماده و فعالیت های مربوط به آن آغاز شده، اظهارکرد: هم اکنون این پروژه در مرحله آماده سازی زمین و انعقاد قرارداد است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان اظهارکرد: هزینه عملیات اجرایی این پروژه 200 میلیارد تومان است و در زمینی به مساحت 22 هکتار در منطقه سپیدار اهواز احداث می شود.

رضایی با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه محله منبع آب ظرف یک ماه آینده آغاز می شود، اظهار کرد: پیش بینی می شود انجام این پروژه دو سال به طول بیانجامد.

وی با تاکید بر ضرورت جا به جایی ساکنان این منطقه، گفت: اهالی منطقه منبع آب در معرض خطر جدی هستند و در خانه های ناپایدار زندگی می کنند که این خانه ها همواره در خطر فرو ریختن قرار دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان ادامه داد: برنامه تولید مسکن و جا به جایی مردم ساکن در سکونتگاه های غیررسمی که در سال جاری  آغاز  شده، حرکت ارزشمندی در راستای کمک به مردمی است که توان خرید مسکن ندارند.  

رضایی تصریح کرد: شرکت بازآفرینی شهری ایران از تمام ظرفیت های بازآفرینی، اراضی و تسهیلات که در اختیار دارد به منظور اجرایی شدن پروژه محله منبع آب کمک کرده و تفاهم نامه این قرارداد به امضای مدیرعامل این شرکت رسیده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان خاطرنشان کرد: اراضی محل ساخت این پروژه را سازمان ملی زمین و مسکن تامین کرده و از اراضی در مالیکت شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز در مراحل ساخت استفاده می شود.