حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات کم بهره نوسازی در محدوده مصوب بافت های فرسوده شهری به بانک عامل معرفی می شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه بافت‌های فرسوده و محلات ناکارآمد با معضلات و مشکلات پیچیده اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی روبرو هستند، گفت: محلات فرسوده و بافت های ناکارآمد شهری از ریشه‌های سکونتی ارزشمند با غنای فرهنگی، اجتماعی و معماری برخوردارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره اینکه بافت های ناکارآمد شهری بدلیل فرسودگی شدید، نبود دسترسی مناسب به خدمات شهری و بهداشتی، وجود مشکلات اجتماعی و امنیتی و آسیب‌پذیری در برابر حوادث طبیعی و تطابق نداشتن با اصول و معیار شهرسازی امروزی، دارای مشکلات رو بنایی و زیرساختی فراوانی هستند، اظهارداشت: دولت در راستای بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری، تسهیلات با شرایط ویژه ای در نظر گرفته است.

صبوری در ادامه خاطرنشان کرد: علاوه بر بخشودگی و معافیت ۵۰ درصدی عوارض صدور پروانه ساختمانی به ازای هر واحد مسکونی، مبلغ ۵۰ میلیون تومان وام با بهره ۹درصد از سوی بانک مسکن تسهیلات نوسازی پرداخت می گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم دوره مشارکت این تسهیلات را ۳۰ ماه عنوان کرد و افزود:۵۰ درصد این تسهیلات قابل تقسیط و بقیه پس از پایان مشارکت تسویه می‌گردد.

 گفتنی است، مساحت شهر قم ۱۲ هزار و ۹۰۰ هکتار است که بیش از چهار هزار هکتار آن در بافت ناکارآمد شهری قرار دارد.