مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان از تهیه مسکن برای 800 خانوار ساکن در محله منبع آب خوزستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، رضا رضایی اظهارکرد: حسب نظر و دستور استاندار و به دنبال اجرای سیاست های جدی وزارت راه و شهرسازی در خصوص بازآفرینی شهری و همچنین با هدف تولید مسکن به منظور خارج کردن مردم از بافت های فرسوده، دیروز جلسه ای با حضور پژمان، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد و تصمیم بر این شد که زمینی برای انتقال بیش از 800 خانوار در محله منبع آب پیش بینی شود.

 وی با اشاره به اینکه 800 خانوار در محله منبع آب در معرض خطر جدی هستند، بیان کرد: بر اساس دستوری که در این جلسه گرفته شد، قرارداد این طرح با مشاور، طی هفته آینده منعقد خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان افزود: شیوه نامه ای پیش بینی خواهد شد مبنی بر اینکه بخشی از این پروژه توسط دولت به صورت تسهیلات و اهدای زمین انجام و بخشی نیز با مشارکت مردم محقق شود.

رضایی گفت: در سال جاری بیش از 60 میلیارد تومان اعتبار برای برنامه بازآفرینی استان از محل اعتبارات ملی پیش بینی شده است تا در محله های قدیمی و ناکارآمد شهری که مورد عزم جدی وزارت راه و شهرسازی و مسئولان استان برای احیا و نوسازی است، به کار گرفته شود.