معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان البرز از اجرای 36 پروژه و توانمند سازی در 15 محله هدف بازآفرینی شهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمد رضا صفایی فر با اشاره به اینکه  تمامی پروژه های مذکور به تصویب ستادهای استانی و شهرستانی رسیده است، اظهارداشت: توسعه امکانات و خدمات روبنایی، ارتقای زیرساخت‌ها، بهسازی و ارتقای فضاهای شهری، تهیه طرح‌های بازآفرینی محله‌ها، ارتقای توانمندی‌های اقتصادی و ظرفیت سازی اجتماعی به عنوان پروژه های بازآفرینی در حال اجرا درسطح شهرهای استان البرز به شمار می آید.

محله خط 4 حصار کرج

صفایی فر در رابطه با پروژه های بازآفرینی خط 4 حصار کرج، اظهار داشت:  احداث ساختمان نیروی انتظامی، مرکز امدادرسانی مدیریت بحران در محله خط 4 حصار کرج  با ابلاغ و تخصیص اعتبارات درآینده ای نزدیک،  اجرا و به بهره داری خواهند رسید.

صفایی فر در ادامه به ساخت سرای محله در این منطقه اشاره کرد و گفت: در سال گذشته پروژه های احداث کانکس نیروی انتظامی ، اصلاح شبکه آب شرب  در این محله به بهره برداری رسیده است.

محله مصباح ، مراداب ،اخترآبادکرج

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان البرز گفت : پروژه های بهسازی و بازگشایی معابر، ،طرح پیاده راه مجاور حمام تاریخی در محله مصباح، همچنین اجرای پروژه معبر 30 متری تپه مراداب کرج از جمله پروژه های مشترک فی مابین شهرداری و این اداره کل در استان البرز می باشد که با برنامه ریزی های انجام شده و با  ابلاغ و تخصیص اعتبار در سال آینده به مرحله اجرا خواهند رسید، همچنین  پروژه ساخت  مدرسه حبیب ابن مظاهر در محله اخترآباد در حال اجرا می باشد.

محمد شهر به عنوان شهر پایلوت  

صفایی فر در رابطه با  تعیین محمد شهر کرج به عنوان شهر پایلوت در امر بازآفرینی شهری، اظهارداشت: چهار شهر در استان البرز به عنوان شهرهای پایلوت بازآفرینی شهری مد نظر بود که با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود درحوزه بازآفرینی محمدشهر و با تصویب در ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان، این شهر بعنوان پایلوت در حوزه بازآفرینی شهری انتخاب گردید.

محله های جعفرآباد (محمد شهرکرج)

صفایی فر در رابطه با پروژه های بازآفرینی شهری در سکونتگاه های غیررسمی جعفرآباد محمدشهرکرج اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های  انجام شده پروژه های بازآفرینی بسیار خوبی در این محله برای ساکنین تعریف و برنامه ریزی شده است.

 معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان البرز افزود:  پروژه جدول گذاری و اصلاح هندسی معابر و ایجاد کانکس نیروی انتظامی با تخصیص اعتبارات مناسب در سال آینده به مرحله اجرا خواهد رسید.

محله تپه قشلاق (محمد شهرکرج)

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان البرز با با بیان  اینکه پروژه   ساخت پایگاه خدمات اجتماعی در سکونتگاه های غیر رسمی محله تپه قشلاق محمد شهر کرج،  مراحل پایانی خود را بسر می برد، اظهارداشت: احداث پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران، ساختمان کلانتری نیروی انتظامی، سرای محله  از پروژه های بازآفرینی در حال اجرا در این منطقه می باشد.

      صفایی فر با اشاره به موضوع آموزش  در بین ساکنان محلات هدف در سطح استان گفت: با اهداف اشتغال زایی و توانمندسازی در راستای مهارت آموزی در بین ساکنان محله های هدف بازآفرینی،  برنامه های آموزشی بسیار خوبی  با همکاری سازمان فنی حرفه ای در 7 محله  برنامه ریزی شده است ،که به محض ابلاغ اعتبارات اجرایی می گردد.

تسهیلات نوسازی در محلات هدف بازآفرینی شهری

 معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در خصوص پرداخت تسهیلات نوسازی در محدوده ها و محلات هدف بازآفرینی شهری گفت: تا کنون 196 متقاضی جهت دریافت تسهیلات ساخت مسکن در محدوده ها و محلات هدف بازآفرینی  به بانک های مسکن  استان معرفی شده اند