wrapper

اخبار استانی

به گزارش  روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران  به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی  دکتر عباس آخوندی در جریان آغاز عملیات اجرایی طرح بازآفرینی شهری محله همت‌آباد شهر اصفهان كه با مشاركت مردم انجام گرفت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم این محله به خاطر وضعیت نامناسب واحدهای مسكونی با مشكلات زیادی مواجه بودند و در سنوات گذشته عمده طرح‌ها پیرامون شهرها تعریف شده بود، لذا علی‌رغم اینكه چنین طرح‌هایی بدون مشتری باقی ماند وضعیت ساكنان واحدهای بافت‌های فرسوده كه اصل گروه هدف ما به شمار می‌رفتند نیز بهبود نیافت.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اقدام انجام شده در محله همت‌آباد اصفهان بیان داشت: با تشكیل یك تعاونی محله‌ای و مشاركت مردم ۱۰۰ قطعه مسكونی تجمیع می‌شود و وزارت راه وشهرسازی با انجام طراحی به مردم كمك كرد تا از اراضی شهری یك بافت مبتنی بر استفاده شهری به طور بهینه استفاده شود.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: به منظور تسهیل شرایط برای ساكنان این محله ودیعه‌های ۲۰ میلیون تومانی با نرخ سود بانكی ۴ درصد در نظر گرفته شده تا بتوانند در طول زمان ساخت این پروژه محلی برای سكونت خود فراهم كنند.

 دکتر آخوندی از همكاری كامل شهرداری و وزارت راه وشهرسازی در خصوص طراحی‌های جدید خبر داد و گفت: بافت‌ها از جهت بخش مسكن، منابع و فضای سبز ایجاد می‌شود.

وی  تصریح كرد: هرچه ارزش افزوده از طریق سرمایه‌گذاری در بافت حاصل می‌شود از آن ساكنان آن خواهد بود. از طرفی ارتقای كیفیت زندگی ساكنان این بافت‌ها را نیز در بر خواهد داشت.

دکتر آخوندی  در پایان خاطرنشان كرد: بحث بازآفرینی شهری به ازای تخریب یك واحد فرسوده یك واحد جدید ساخته می‌شود كه در واقع جایگزین واحدهای پرمخاطره قبلی است و این ایده در تمام استان‌های بافت‌های فرسوده، حاشیه‌ای و روستایی تمام استان‌های كشور انجام خواهد گرفت.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today31
Yesterday638
Total811835

Visitor Info

  • IP: 35.173.57.84

1398-11-28

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir