wrapper

اخبار استانی

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان از رسیدن به نتیجه قابل قبول در پیاده‌سازی المان‌های شهری در هرمزگان خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، مهندس ابراهیم رستم گورانی مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان در همایش شهرداران هرمزگان افزود: با هم‌اندیشی و همفکری که با شهرداران تمامی شهرهای استان صورت گرفته است در حوزه المان‌های شهری به نتیجه مناسبی دست پیدا کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در ساخت المان‌های شهری باید چند نکته را در نظر داشت، گفت: وضعیت جغرافیای شهر، فرهنگ زندگی و پوشش مردم شهر و مبحث اقتصادی ساخت المان می‌توان نتیجه بهتری را در احداث المان شهری گرفت.

مدیر معماری و شهرسازی راه و شهرسازی هرمزگان با تأکید بر مشارکت شهروندان در ساخت المان‌های شهری عنوان کرد: برگزاری مسابقات طراحی و ساخت المان شهری می‌تواند ایده‌های بسیار خوبی را به شهرداران بدهد، لذا همه شهرداران باید از این ظرفیت استفاده کنند.

وی افزود: اکثر شهرهای ما در المان‌های میادین فقیر هستند و شهرداران باید هرچه زودتر اقدامات لازم را در خصوص اجرا و احداث المان‌های شهری انجام دهند.

مهندس گورانی ادامه داد: مسئله مهم دیگر که باید در اجرای مبلمان به آن توجه داشت، مناسب‌سازی معابر برای استفاده معلولین است.

مدیر معماری و شهرسازی استان هرمزگان با اشاره به بازآفرینی شهری گفت: یکی از طرح‌هایی که در این زمینه آغاز شده بازآفرینی در محله چاهستانی‌های بندرعباس است که می‌تواند در همه شهرهای استان نیز صورت گیرد، بدیهی است اینگونه بازآفرینی بافت‌های فرسوده منجر به افزایش روحیه و نشاط در ساکنین این محلات می‌شود و همچنین دستگاه‌های مختلف مخصوصاً شهرداری می‌توانند خدمات‌رسانی بیشتری به این محلات داشته باشند.

وی بیان کرد: درآمدهای دولتی کفاف عملیات عمرانی شهری را نمی‌دهد، لذا شهرداری‌ها باید بتوانند خودشان کسب درآمد کنند، پروژه‌های مشارکتی و پروژه‌های گردشگری ظرفیت‌های خوبی برای کسب درآمد هستند که باید شهرداران نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today739
Yesterday1146
Total669149

Visitor Info

  • IP: 54.227.157.163

1398-04-04

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir