wrapper

اخبار استانی

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی گفت: حذف مناطق حاشیه نشین و سکونت گاه های غیررسمی بدون توانمندسازی ساکنان این محدوده ها غیرممکن است و باید برای این مهم اقدام شود.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از خبرگزاری مهر،  حمیدرضا نوازنی روز دوشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: عمده ترین عامل گرایش به حاشیه نشینی در جامعه، مهاجرت از روستاها به شهر و مسایل اقتصادی است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی افزود: سیاست های دولت های اولیه انقلاب عمدتا بر مبنای واگذاری زمین و بعد هم پروژه های مشارکتی در قالب مشارکت دولت با سرمایه گذار بوده و در یک مقطع دولت در قالب انبوه سازی به صورت کوچک سازی وارد مداخله در بافت های فرسوده شد.

وی بیان کرد: قبل از برقراری طرح بازآفرینی هم سیاست دولت براساس توانمندسازی طراحی شده بود یعنی اینکه بافت های حاشیه ای به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رشد داده شوند تا خود حرکت کرده و نسبت به توسعه اقدام کنند، در این رابطه شهرداری ها نیز مساعدت های لازم را انجام دادند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی تصریح کرد: متاسفانه شاهد بودیم که سیاست توانمندسازی خیلی موفق نبود و نتوانست آنطور که باید انتظارات را در این بخش برآورده کند.

نوازنی با اشاره به اینکه منشا پیدایش این بافت های حاشیه ای و سکونت گاه های غیر رسمی عمدتا به مباحث اقتصادی بازمی گردد، بیان داشت: تا زمانی که این افراد از حیث اقتصادی توانمند نشوند، چندان موفق نخواهیم شد سکونت گاه های غیررسمی را متحول کنیم.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی تصریح کرد: سیاست اخیر دولت بر این است که به نوعی این افراد در ارزش افزوده ای که در این بافت ها ایجاد می شود سهیم شوند. قرار است در این بافت ها اراضی مناسبی شناسایی شوند و در این اراضی توسط سازندگان، ساخت و ساز جدید صورت گیرد.

وی ادامه داد: پس از اتمام ساخت و ساز، املاک ساکنان بافت فرسوده را می گیرند و در عوض به آن ها واحد مسکونی می دهند و بخشی از این ارزش افزوده هم نصیب افرادی می شود که در آن محدوده ساکن هستند

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today2310
Yesterday2487
Total291151

Visitor Info

  • IP: 54.81.27.58

1396-12-27

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir