wrapper

اخبار استانی

استاندار مرکزی از اجرای طرح ساخت ۱۰۰هزار واحد مسکونی از سال آینده در کشور خبرداد و گفت: استان مرکزی هم مشمول این طرح است که حذف بافت فرسوده و سکونت گاه های غیررسمی را دنبال می کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از خبرگزاری مهر ،  سیدعلی آقازاده پیش از ظهر دوشنبه در پنجمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان مرکزی در اراک اظهار داشت: در اجرای طرح ذکرشده تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد شش درصد به متقاضیان اعطا شده و از سرمایه گذاران و توسعه گران دعوت می شود که در اجرای این پروژه بزرگ مشارکت داشته باشند.

آقازاده ضمن انتقاد از روند کند اجرایی شدن طرح های نوسازی و باز آفرینی شهری استان در سال جاری بیان داشت: کمبود اعتبارات نیز در این روند تاثیر گذار بوده، اما انتظار می رود با مساعدت همه دستگاه های مربوطه در سال آینده شاهد شتاب بیشتر در این حوزه باشیم.

استاندار مرکزی در مورد طرح بزرگ احداث ۱۰۰هزار واحد مسکونی در کشور گفت: در این طرح زمین در اختیار توسعه گر و یا سرمایه گذار با تسهیلات و وام ارزان قیمت قرار می گیرد که باید از طریق شهرداری یا راه و شهرسازی  تحویل داده شود، این زمین ها باید در جنب بافت فرسوده باشد تا بلافاصله بعد از احداث، حاشیه نشین ها وارد مسکن جدید شوند و مسکن قبلی تخریب و تبدیل به فضای سبز شود.

وی ادامه داد: در حقیقت کار بزرگی شروع می شود و با همتی که دستگاه ها دارند، تلاش داریم در استان مرکزی در اجرای این طرح موفق عمل کنیم.

آقازاده با اشاره به اینکه از این طرح چند نتیجه مطلوب حاصل می شود، افزود: یکی این که بافت های فرسوده نوسازی می شود، دیگر اینکه کسانی که در این بافت ها زندگی می کنند و از رفاه پایین برخوردار هستند، دارای یک رفاه نسبی می شوند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: علاوه بر دو مورد مذکور، مهمترین نتیجه اینکه بافت فرسوده ای که هم اکنون از سوی دستگاه های خدمات رسان ارایه خدمات برای آن دشوار است، از خدمات لازم برخوردار می شود.

آقازاده خاطر نشان کرد: اجرای این طرح باعث می شود بافت های فرسوده شهری تخریب شوند و به جای آن فضاهای مورد نیاز شهری با خدمات لازم و رفاه ایجاد شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: هم اکنون حدود ۲۳ درصد جمعیت شهر اراک و ۲۸ درصد شهر ساوه در حاشیه شهر سکونت دارند، یعنی حدود ۱۳۰ هزار نفر در شهر اراک و حدود ۶۰ هزار نفر هم در شهر ساوه در سکونت گاه های غیر رسمی زندگی می کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود در ارتباط با طرح ۵۵ متری اراک هم گفت: همانطور که به شهروندان قول داده شده تا خردادماه سال۹۷ این طرح تعیین تکلیف می شود.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today2310
Yesterday2487
Total291151

Visitor Info

  • IP: 54.81.27.58

1396-12-27

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir