wrapper

اخبار استانی

استاندار کرمانشاه در نشست بازآفرینی استان  با بیان اینکه حاشیه نشینی چالشی پیش روی مدیریت شهری است، گفت: بخش های مهمی از هویت تاریخی شهر کرمانشاه در بافت های قدیمی قرار دارد که باید حفظ شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از  خبرگزاری  ایرنا ، هوشنگ بازوند  با اشاره به اینکه سخت گیری کمیسیون ماده پنج و مدیران شهری مردم را به کارهای غیرقانونی و ساخت و سازهای خارج از چارچوب های شهری سوق می دهد.اظهارداشت : اگر مدیریت شهری برنامه ریزی مناسبی برای سامان دهی ساخت و سازها نداشته باشد، مردم برنامه خودشان را دنبال می کنند که ثمره این وضعیت ساخت مسکن هایی غیرایمن و غیرکیفی و شکل گیری بافت های حاشیه ای جدید است.

وی با بیان اینکه سکونتگاه های غیر رسمی و بافت های فرسوده چالش هایی بسیار جدی برای مدیریت شهری کرمانشاه محسوب می شوند، عنوان کرد: شهر کرمانشاه با توجه به جمعیت یک میلیون نفری آن، دارای مشکلات بسیاری در حوزه حاشیه نشینی است و شهرداری برای سامان بخشیدن به این حاشیه ها کار بسیار دشواری را پیش رو دارند.

استاندار کرمانشاه نسبت به غیبت شهردار کرمانشاه در نشست ستاد بازآفرینی شهری انتقاد کرد و گفت: حضور نداشتن شهردار در این جلسه نشان می دهد که وی و سیستم مدیریت شهری تمایل چندانی برای بازسازی مناطق حاشیه ای ندارند.

بازوند، شکل گیری بخشی از سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه ای شهر کرمانشاه را ناشی از تبعات جنگ و کوچ ناگزیر بخشی از مردم دانست و افزود: با وجود همه تلاش ها، مردم هنوز تمایلی به ماندن در بافت های فرسوده ندارند.

وی عنوان کرد: در این شرایط باید با ارائه مشوق های سرمایه گذاری مردم را برای ماندن در بافت های فرسوده ترغیب کنیم تا به نوسازی و بازسازی منازل مسکونی خود بپردازند.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه مشارکت مردم در روند احیای بافت های فرسوده نیازمند یک توجیه اقتصادی برای آن ها است‌، اظهارداشت: اگر راهکار مناسبی برای حل مشکلات حاشیه نشینی در پیش گرفته نشود، تبدیل به چالشی جدی خواهد شد.

بازوند ادامه داد: بخشی از هویت تاریخی و میراث فرهنگی شهر کرمانشاه در بافت های فرسوده واقع شده که متاسفانه طی این سال ها آسیب های بسیاری دیده است.

وی اظهار داشت: برای اولین بار دولت تدبیر و امید در قالب برنامه بازآفرینی شهری پایدار به موضوع احیای بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی ورود پیدا کرده و با جدیت این موضوع را دنبال می کند.

 گفتنی است ؛استان کرمانشاه دارای 2 میلیون نفر جمعیت است که حدود یک میلیون نفر از آنها در شهر کرمانشاه ساکن هستند و حدود 400 هزار تن نیز در بافت های ناکارآمد این شهر زندگی می کنند.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today310
Yesterday913
Total628244

Visitor Info

  • IP: 54.163.20.123

1398-02-29

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir