wrapper

اخبار استانی

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در طرح بازآفرینی محله‌ها، افزون بر بازسازی واحدهای مسکونی و ساماندهی معابر، اهداف اجتماعی و فرهنگی نیز دنبال می‌شود، اظهارداشت : طبق برنامه‌ریزی بازآفرینی سالانه ۲۷۰ محله در دستور کار قرار گرفته و به تصویب ستاد ملی بازآفرینی رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نقل از ایرنا،  مهندس هوشنگ عشایری در نشست ستاد بازآفرینی استان البرز افزود: براین اساس طبق دستور رییس جمهوری برای پیشبرد برنامه بازآفرینی محله‌ها، زمین دولتی و املاک شهرداری‌ها در اختیار طرح بازآفرینی قرار می‌گیرد.

 مهندس عشایری گفت: دربرنامه ششم توسعه، مجلس شورای اسلامی با هماهنگی دولت تکالیفی را برعهده وزارت راه وشهرسازی و شهرداری‌ها قرار داده که هرچه بهتر و سریعتر باید اجرایی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در طرح بازآفرینی محله‌ها، افزون بر بازسازی واحدهای مسکونی و ساماندهی معابر، اهداف اجتماعی و فرهنگی نیز دنبال می‌شود، افزود: طبق برنامه‌ریزی بازآفرینی سالانه ۲۷۰ محله دردستور کار قرار گرفته و به تصویب ستاد ملی بازآفرینی رسیده است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه ۹ فعالیت ویژه در این بافت‌ها پیش بینی شده،افزود: عمده فعالیت‌ها در این محلات در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، آموزش و ترویج فعالیت‌های آموزشی خواهد بود.

 مهندس عشایری تاکید کرد: در برنامه ششم توسعه بازآفرینی یک هزار و ۳۳۴ محله اولویت ستاد بازآفرینی قرار گرفته که سالانه هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد تومان برای نوسازی آنها نیاز است.

وی گفت: از این رقم ۸ هزار میلیارد تومان را دولت، ۷ هزار میلیارد تومان توسط شهرداری ها و مابقی را بخش خصوصی تامین می کند.

 مهندس عشایری اظهارداشت : یکی از وجوه متمایز در برنامه بازآفرینی آن است که سهم و نقش تمام دستگاه های اجرایی مشخص شده است .

وی یادآورشد: در ستاد بازآفرینی فقط ساخت و ساز مسکن و کوچه مورد نظر نیست بلکه توسعه خدمات اجتماعی و فرهنگی از جمله ساخت مدرسه و مراکز بهداشتی درمانی در اولویت قرار دارد.

 مهندس عشایری گفت: همچنین تسهیلاتی به توسعه گران این محله‌ها که بیشتر بخش خصوصی هستند نیز داده می‌شود که از جمله آنها وام کم بهره و تخفیف در صدور پروانه و نظام مهندسی است.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها با اطلاع رسانی هرچه بیشتر می‌توانند نقش موثری دراین زمینه ایفا کنند. /

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today64
Yesterday702
Total797880

Visitor Info

  • IP: 18.210.24.208

1398-11-07

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir