wrapper

اخبار استانی

محمدناصر نیکبخت، استاندار همدان در دیدار با مهندس هوشنگ عشایری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: آقای نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در ایام نوروز که از همدان بازدید کرد گفت تصمیم داریم همدان را پایلوت بازآفرینی شهری بکنیم.

استاندار همدان در ادامه بیان کرد: همدان از نظر طرح، اقدامات انجام شده و  زمین های شناسایی شده برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در رتبه اول در کشور را حائز شد.

او با تأکید بر ورود شایسته همه مدیران اجرایی به حوزه بازآفرینی و بافت‌های ناکارآمد و فرسوده در زمینه برنامه‌های این ستاد در سال جدید گفت: قرار بر این شد که فراخوانی به همه استان‌ها ارایه شود تا توسعه گران اعلام آمادگی کنند و ما هم زمین را در اختیار آن‌ها قرار دهیم تا کسانی که در بافت فرسوده سکونت دارند به ساختمان‌های جدید منتقل شوند و  بافت های فرسوده دوباره احیا شوند.

نیکبخت خطاب به معاون عمرانی خود گفت: حاشیه شهر را در اولویت قرار بدهید، زیرا مشکلات موجود در حاشیه شهر به جامعه آسیب می‌رساند و هم با فعال کردن طرح بازآفرینی در این مناطق، اشتغال به میزان قابل‌توجهی ایجاد می‌شود.

استاندار همدان با اشاره به اینکه امسال یکی از سیاست‌های مهم دولت محدوده‌های بازآفرینی است، یادآور شد: بازآفرینی شهری ابتکار رئیس‌جمهور دولت دوازدهم است و باید این طرح توسط مسئولان مربوطه جدی گرفته شود.

او در این جلسه تصریح کرد: تمامی زمین‌ها و ساختمان‌ها در اختیار طرح بازآفرینی قرار گرفته و تمامی دستگاه‌های دولتی، باید اراضی تحت مالکیت خود را برای اجرای بازافرینی شهری معرفی کنند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today75
Yesterday702
Total797891

Visitor Info

  • IP: 18.210.24.208

1398-11-07

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir