wrapper

اخبار استانی

بیست و چهارمین برنامه "خانه گفتمان شهر گرگان" ، روز دوشنبه 28 خردادماه سال جاری در مجموعه تاریخی کبیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه گفتمان شهر گرگان، در این نشست سخنرانان پنل، به معرفی حکیم خیام نیشابوری، سبک و سیاق زندگی این شاعر عالم و همچنین معرفی آثار او پرداختند.

خانم مهناز هادی، پژوهشگر حوزه ادبیات سخنان خود را با معرفی خیام و زمینه های فکری وی آغاز کرد و ضمن بیان نگرش این شاعر ایرانی به حیات، اضافه کرد: "مقصود خیام گسستن محدوده تنیده شده انسان و پرداختن به حال و دمِ انسانی اوست."

وی با بیان این نکته تاکید کرد: "خیام انسان را محور همه مبانی معرفتی خویش قرار داده است."

همچنین آقای یوسف مسگری، به توصیف و بررسی اشعار حکیم نیشابور پرداختند.

 وی بیان داشت: "مجموعه رباعیات، زیباترین قالب نظم بر اساس بیان اندیشه های خیام است."

آقای مسگری از فعالان حوزه ادب و فرهنگ شهر گرگان، ضمن بازخوانی تاریخ فرهنگی و اجتماعی در زمان حیات خیام، گفته های منظوم این شاعر برجسته را با نوع نگرش و تفکرات بنیادین وی و شرایط زمانه مطابقت داد.

 گفتنی است جلسات علمی- تخصصی "خانه گفتمان شهر گرگان" با هدف ایجاد تعاملی معنادار و مستمر در ارتباط با مردم، مدیران و متخصصین شهری ایجاد شده است. گفتگو به منظور ارتقاء کیفیت مهندسی در شهر به معنای گسترده سطح استان؛ ترویج سواد عمومی جامعه؛ ایجاد تعامل و تفاهم میان انجمن ها و مؤسسات تخصصی مهندسی در سطح استان و ایجاد تعامل با تشکل های ملی به منظور رشد و ترویج حقوق شهروندی و اعتلای فرهنگ شهرنشینی؛ برقراری ارتباط مستمر با اندیشمندان و حرفه مندان حوزه های تخصصی، مهندسی و شهرساز، و جلب مشارکت فعالانه آنان در استان به منظور بررسی مسائل و یافتن راهکارهای مناسب در جهت ارتقاء کیفیت زندگی شهری از اهداف این نهاد است.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today629
Yesterday811
Total553908

Visitor Info

  • IP: 18.206.175.155

1397-11-28

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir