wrapper

اخبار استانی

در نشست مشترک اعضای کمیته فنی و کمیسیون ماده ۵ شهر یزد که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در اداره کل راه و شهرسازی استان یزد برگزارشد، به موضوعات مختلف و مرتبط با کمیسیون ماده 5 و همچنین علل افزایش ساخت وسازهای غیرمجاز و بدون پروانه پرداخته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، نقصان محمدی در این نشست با اشاره به اینکه در طول سه سال گذشته در حوزه تهیه طرح های شهری اتفاقات خوبی افتاده و قرار است این اقدامات موثر تداوم داشته باشد، افزود: ما همه تلاش خود را بکار گرفته ایم تا در طرح ها انتظارات و خواسته های مردم بیشتر در نظر گرفته شود که بعدا در حین اجرا با مشکلات کمتری مواجه شوند.

وی با انتقاد از اینکه در گذشته ‌تهیه برخی طرح ها بیش از ۸ سال طول می کشید، خاطر نشان کرد: خوشبختانه سعی کرده ایم این پروسه را به حداقل برسانیم. برای نمونه بسیاری از طرح ها تعیین تکلیف و ابلاغ شده و تعداد باقیمانده با برنامه ریزی که شده مقرر است در کوتاهترین زمان ممکن  مراحل تصویب و ابلاغ را طی کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اعلام کرد: با توجه به افق برخی طرح های جامع و تفصیلی، طرح جامع تجدیدنظر شهر بافق به مرحله عقد قرارداد رسیده و چهار شهر باقیمانده دیگر شامل شهرهای اردکان، میبد ابرکوه و یزد در دستور کار قرارگرفته است .

دبیرکمیسیون ماده ۵ افزود بر اساس شرح وظایف موجود بنا داریم تهیه طرح های شهری را با رویکرد جدید برنامه ریزی کنیم و با استفاده از نظرات متخصصین و صاحب نظران در تهیه و تصویب طرح های شهری بتوانیم نتایج حاصله در تصویب این طرح ها را به روز، موثر تر و مورد قبول مردم گردانیم .

این مقام مسئول همچنین گفت: امیدوارم با هماهنگی های خوب بین بخشی بتوانیم براساس ضوابط و مقررات طرح های جامع و تفصیلی در پیشگیری از ساخت و ساز های بدون پروانه موفق باشیم که جا دارد از همکاری شهرداری، شورای شهر، نظام مهندسی ، دفترفنی استانداری واعضای کمیسیون ماده ۵ که در پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز تلاش می کنند تشکر و قدر دانی کنم و امیدوارم با پیشنهاد آقای صادقیان در تشکیل کمیته ای تحت عنوان کمیته ویژه بررسی تخلفات ساخت و سازهای شهری در ساماندهی و نظام شهری برگرفته از قوانین شهری موفق باشیم.

وی در پایان این نشست با ذکر اینکه متاسفانه برخی پرونده هایی که در کمیسیون ماده ۵ مخالفت شده، مجددا مطرح می شوند، افزود: با ابلاغ اخیر معاون محترم هماهنگی امور عمرانی میزان آنها، کاهش داشته که امیدوارم به حداقل ممکن برسد.

ارجاع پرونده های ابقا شده کمیسیون ماده ۱۰۰ به کمیسیون ماده ۵ از جمله اقدامات بی اثری است که مقرر شد، این روند مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

در پایان این نشست، نرم افزار نظارت عالیه که توسط کارشناسان این اداره کل تهیه و مورد توجه وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است توسط مسئول این بخش رونمایی و به حاضرین معرفی شد.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today317
Yesterday913
Total628251

Visitor Info

  • IP: 54.163.20.123

1398-02-29

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir