wrapper

اخبار استانی

بزرگترین مجتمع تجاری برق و الکترونیک (زمرد) جنوب کشور با حضور هوشنگ عشایری، معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، مجتمع تجاری برق و الکترونیک زمرد در بافت فرسوده قاآنی کهنه و محله سنگ سیاه (بافت تاریخی) و منطقه دروازه کازرون قرار گرفته است.

مساحت زمین این مجتمع اندکی بیش از چهار هزار متر مربع و مساحت زیربنای آن 17.5 هزار متر مربع است.

عملیات اجرایی این پروژه پنجم مهر ماه سال 93 آغاز شد و هفته گذشته مراحل ساخت آن به پایان رسید.

علی گودرزی، معاون بازآفرینی شهری استان فارس با اشاره به افتتاح این پروژه اظهار کرد: کاربری اصلی پروژه زمرد تجاری و هدف از ساخت آن ساماندهی منطقه تجاري برق و الكترونيك در كلانشهر شيراز بوده است.

وی با بیان اینکه برای ساخت مجتمع زمرد 21 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده، ادامه داد: سهم بهره برداری شرکت بازآفرینی شهری ایران از این پروژه 28درصد و سهم بخش خصوصی 72درصد است.

معاون بازآفرینی شهری استان فارس اظهار کرد: مجتمع تجاری برق و الکترونیک زمرد یکی از پروژه‌های مشارکتی دولت و بخش خصوصی است که تامین زمین آن توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران و احداث آن به عهده بخش خصوصی بوده است.  

وی با تاکید بر اینکه هدف از اجرای پروژه زمرد، احیا و بازآفرینی بافت تاریخی و ناکارآمد شهر شیراز بوده است، گفت: با توجه به اینکه موقعیت قرارگیری این پروژه در محور های اصلی مرکز تجاری برق و الکترونیک شهر شیراز است به همین دلیل این پروژه پروژه موفقی محسوب می شود.  

گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این مجتمع به صورت تخصصی فعالیت می کند امکان تسریع در روند رونق آن زیاد است. با رونق گرفتن این مجموعه عملا قسمتی از شهر که قبلا ناکارآمد و فرسوده بود به یک بافت جدید و بهسازی شده شهری، تبدیل می شود.

به گفته وی، با افتتاح این پروژه فعالیت‌های مربوط به حوزه برق و الکترونیک ساماندهی و همچنین معضل ترافیک این منطقه نیز برطرف می شود.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today4
Yesterday968
Total632815

Visitor Info

  • IP: 54.226.4.91

1398-03-03

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir