wrapper

اخبار استانی

جلسه هماهنگی بین بخشی برای احیای میدان فلسطین زاهدان در اداره کل راه و شهرسازی این شهرستان برگزار شد.

ابوالفضل مهدیار، معاون بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران اظهار کرد: با توجه به دغدغه متولیان نظام و دولت در خصوص ساماندهی مناطق حاشیه نشین و احیای بافت های ناکارآمد و فرسوده،  قراردادی با مشاور شهر و خانه برای تهیه طرح بازنگری میدان فلسطین در زاهدان منعقد شد.

به گفته مهدیار، برای تسریع در اجرای این برنامه و طرح، روز پنجشنبه سوم آبان ماه، جلسه ای با حضور دستگاه های متولی و معتمدین و ریش سفیدان محل در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی استان برگزار شد تا هماهنگی لازم بین بخش های درگیر این پروژه ایجاد شود.

وی ادامه داد: در این جلسه، معتمدین، ریش سفیدان و سایر دستگاه های اجرایی آمادگی کامل خود را برای هماهنگی با مشاور اعلام و نقطه نظرات و پیشنهادات خود را با هدف اجرای بهتر این پروژه مطرح کردند. همچنین مقرر شد برای دریافت حمایت و مشارکت مردم ساکن در حوزه برنامه ریزی و طراحی یاد شده، جلسات آتی در مسجد محله فلسطین برگزار شود.

وی ادامه داد: پس از برقراری ارتباط مردم محله فلسطین با مشاور، نقطه نظرات و نیازهای ساکنان جمع آوری می شود. سپس با تشکیل کارگروهی، پیشنهادات و نیازها مورد ارزیابی و پس از تایید در طرح بازنگری مد نظر قرار خواهد گرفت.

مهدیار با اشاره به حضور دستگاه های اجرایی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، شهرداری، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، سمن ها و معتمدین محل در جلسه هماهنگی بین بخشی در اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: در طرح و برنامه در دست انجام، بازنگری کلی معابر، استفاه بهینه از اراضی موجود، تجمیع پلاک ها، اولویت بندی اجرایی پروژه­ها در دستور کار قرار دارد.

معاون بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم تسریع در تصویب این طرح به منظور صدور مجوز ساخت و ساز اظهار کرد: در حال حاضر مردم ساکن در محله آمادگی ساخت و ساز دارند و این امر مستلزم تهیه برنامه و طرح بازنگری و ضوابط مربوطه با توجه به فضاها و عناصر ارزشمند حوزه میدان فلسطین و بررسی و تصویب فوری آن است.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today92
Yesterday567
Total817443

Visitor Info

  • IP: 35.173.57.84

1398-12-08

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir