wrapper

اخبار استانی

معاون وزیر راه و شهرسازی از بازآفرینی چهار محله در قالب برنامه اقدام مشترک خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، هوشنگ عشایری با اشاره به اینکه در برنامه بازآفرینی شهری شرایط دریافت وام 50 تومانی در کلانشهرها و 40 میلیون تومانی برای دیگر شهرها فراهم شده است، اظهارکرد: این تسهیلات برای ساکنین بافت ها و توسعه گران برای دوره مشارکت دو ساله با سود 9 درصد به منظور ساخت و ساز در بافت های فرسوده و سکونت گاه های غیررسمی پرداخت می شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان فسا، افزود: در این جلسه مسئولین استان، فرماندارن و شهرداران مسائل خود را مطرح کردند و شهرداران نیز پیشنهادهایی را برای فعالیت های خود ارائه دادند و در نهایت تصمیمات ارزنده ای اتخاذ شد.

عشایری ادامه داد: در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان فسا چهار محله برای انجام عملیات اقدام مشترک تعیین شد تا فعالیت های مناسبی در بافت تاریخی و سکونت گاه های غیر رسمی انجام شود.  

وی افزود: در جلسه برگزار شده، مقرر شد زمین اردوگاه شهید رجایی با هدف ساخت مسکن امید و ارتقای کیفیت زندگی ساکنان آن تغییر کاربری داده شود. مقدمات این کار فراهم شده و در کوتاه ترین زمان ممکن این زمین در اختیار بنیاد مسکن قرار می گیرد تا ضمن ایجاد رونق در ساخت و ساز، موجب حل مشکلات ساکنان در اردوگاه شهر فسا شود.   

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به برنامه بازآفرینی بازار قدیمی شهر فسا، اظهارکرد: در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان فسا مقرر شد، طراحی مشاور ظرف یک ماه در اختیار شهرداری قرار گیرد و با مشارکت شرکت بازآفرینی شهری ایران، شهرداری و کسبه بازار، فعالیت های خوبی در این محل انجام شود و اصالت و هویت اصلی این بازار قدیمی به آن بازگردد.  

عشایری با اشاره اینکه مهمترین مساله مطرح شده در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان فسا توجه به بخش مسکن در برنامه بازآفرینی شهری بود، اظهار کرد: فرماندار، شهردار و توسعه گران باید ورود کنند و از امکانات و ظرفیتی که به عنوان تسهیلات ارائه می شود برای ساخت و ساز مسکن استفاده شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که تسهیلات 40 و 50 میلیون تومانی مسکن برای اتمام پروژه های توسعه گران کفایت نکند، این افراد می توانند بر اساس مصوبه بانک مسکن در صورت استفاده از فناوری های نوین تا سقف 110 میلیون تومان وام دریافت کنند.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران خاطرنشان کرد: دریافت وام بیش از 40 میلیون تومان بستگی به نیاز توسعه گران دارد و می توانند با اختیار خود برای تکمیل پروژه ها تا سقف 110 میلیون تومان دریافت کنند و یا مبالغ کمتری را درخواست دهند. این تسهیلات با سود 18 درصد و بدون نیاز به سپرده گذاری پرداخت می شود.   

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today206
Yesterday434
Total704779

Visitor Info

  • IP: 18.232.53.231

1398-05-31

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir