wrapper

اخبار استانی

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اینکه بر اساس هدف گذاری های انجام شده تا سال 1400 باید 39 محله در شهر قم بازآفرینی شود، گفت: این هدف گذاری ها با برنامه ای 5 ساله به طور کامل تعریف شده است.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، حسن صبوری، مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در جلسه ستاد بازآفرینی شهری قم که با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و مسئولان استانی در محل استانداری قم برگزار شد، اظهارکرد: طرح هایی به منظور بازآفرینی بافت های فرسوده در قم در حال اجرایی شدن است که نیاز به تعامل و همراهی شهرداری و دیگر ارگان ها دارد.

صبوری با بیان اینکه تشویق ساکنان در محله های دارای بافت فرسوده به سمت و سوی نوسازی، یکی از رویکردهای مهم در بازآفرینی است، اظهارکرد: به منظور تامین زمین مورد نیاز با هدف احیای بافت های ناکارآمد و بازآفرینی آنها، اراضی 48 هکتاری در منطقه پردیسان مد نظر قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه از 13 هزار هکتار مساحت شهر قم حدود 4 هزار و 133 هکتار یعنی 32 درصد از بافت شهری قم به بازآفرینی و نوسازی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: در قم همچنین 300 هکتار بافت تاریخی وجود دارد که با بازآفرینی و مرمت یک ظرفیت خوبی را برای گردشگری فراهم می آورد.

وی تصریح کرد: در راستای بازآفرینی در قم، پروژه های متعددی اجرا و در حدود 11 میلیارد تومان اعتبار در این راستا هزینه شد.

صبوری عنوان کرد: در جهت تملک برخی از بافت های تاریخی و احیای آن نیز تلاش هایی صورت گرفت که خانه تاریخی لاجوری زاده با اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون تملک و ترمیم شد.

وی گفت: یکی از مسیرهای مهم در جهت احیای بافت تاریخی، از گذر خان تا چهل اختران است تا بتوان عناصر فرهنگی و تاریخی آن را برای گردشگران و شهروندان حفظ کرد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس هدف گذاری های انجام شده تا سال 1400 باید 39 محله در شهر قم بازآفرینی شود، گفت: این هدف گذاری ها با برنامه ای 5 ساله به طور کامل تعریف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اظهارکرد: بازآفرینی و احیای بافت های فرسوده و نوسازی بافت های تاریخی می تواند بسیاری از آسیب های اجتماعی را در این محلات کاهش دهد.

وی خاطرنشان کرد: شهر قم تنها شهری است که هم زمان دارای بافت تاریخی و ناکارآمد میانی و سکونتگاه غیررسمی است و این امر اجرای پروژه ها را دشوار می کند.

صبوری با اشاره به اینکه سال جاری در جهت بازآفرینی در قم 3 میلیارد و 900 میلیون تومان هزینه شد، گفت: 70 میلیارد تومان نیز در جهت بازآفرینی شهرهای مذهبی تخصیص یافته است.

وی گفت: پراکندگی در میان بافت های فرسوده، تاریخی و ناکارآمد از دیگر دشواری های اجرای بازآفرینی شهری است.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today227
Yesterday381
Total705181

Visitor Info

  • IP: 34.204.169.76

1398-06-01

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir