wrapper

اخبار استانی

شهردار پاکدشت از اختصاص 900 میلیارد ریال در راستای بازآفرینی محلات این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، داریوش پازوکی، شهردار پاکدشت در نشستی با پرویز فیروز، معاون بازآفرینی و مسکن راه و شهرسازی استان تهران با تایید این خبر گفت: هنوز مشکل 127 خانوار محله زینبیه مرتفع نشده است و در این زمینه نیاز به پیگیری بیشتری داریم.

وی تصریح کرد: همچنین از اعتبارات تبصره 18، هشت قطعه زمین برای بافتهای ناکارآمد تخصیص داده ایم اما متاسفانه این شهرستان با داشتن حجم زیادی از ساکنان در محلات بافت و سکونتگاه هنوز مطالعه بافت فرسوده نداردکه باید اداره کل راه و شهرسازی این مساله را در اولویت قرار دهد.

پازوکی در ادامه افزود: یکی از مهم ترین مشکلات شهرستان پاکدشت آسفالت معابر و کوچه ها است و ما فرسوده ترین معابر شهری را در اختیار داریم.

وی مشکلات محله زینبیه، حصار امیر و انقلاب را حاد عنوان کرد و افزود: اقدامات مناسبی نیز مانند توانمندسازی و آموزش در محلات انجام شده است و تنها در محله حصار امیر 1500 نفر در کارگاه های آموزشی تحت آموزش قرار گرفته اند.

پازوکی از نیاز 2500 میلیارد ریالی این شهرستان در حوزه بازآفرینی خبر داد و گفت: در صورتی مردم در پروژه های بازآفرینی مشارکت می کنند که دولت و شهرداری هر دو پروژه های بزرگ مقیاس یا کوچک مقیاس ولی محرک توسعه را در محلات شروع کنند.

پازوکی یکی دیگر از مشکلات خاص بازآفرینی این شهرستان را ساماندهی کوره های آجرپزی اعلام کرد و گفت: 400 هکتار کوره آجرپزی در این شهرستان وجود دارد که نیاز به ساماندهی جدی و اساسی دارند و در این زمینه مشاور شهرداری نیز طرح خود را ارائه کرده است.

شهردار پاکدشت همچنین در پایان با ابراز نگرانی از شکل گیری یک محله بافت ناکارآمد جدید در حریم شمالی پاکدشت گفت: در این زمینه نیز نیاز به حل و فصل موضوع به کمک اداره کل راه و شهرسازی استان تهران داریم.

پازوکی گفت: هیچ طرح بازآفرینی واحد و یکسانی را نمی توان برای یک استان و یا حتی یک شهرستان اجرایی کرد، هر محله نیازها و شرایط و اقلیم خاص خود را دارد. چنانچه پاکدشت نیز با در اختیار داشتن ظرفیت هایی مثل بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه با 2200 واحد صنعتی (شهرک صنعتی عباس آباد) شرایط و ظرفیت های خوبی دارد.

لازم به ذکر است که محمدنادر محمدزاده مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران نیز به مناسبت 25 اسفند سالروز شهادت سردار شهید باکری ( شهردار شهید ارومیه ) و روز شهردار از خدمات مهندس پازوکی در حوزه بازآفرینی این شهرستان تقدیر کرد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today231
Yesterday381
Total705185

Visitor Info

  • IP: 34.204.169.76

1398-06-01

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir