wrapper

اخبار استانی

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات جابجایی ساکنان بافت های ناکارآمد تبریز در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، سید محمد پژمان در حاشیه بازدید از بافت های فرسوده و حاشیه ای تبریز با اشاره به شرایط نامناسب سکونت در این مناطق از شهر تبریز، گفت: مردم در شرایط به شدت دشواری زندگی می کنند و انجام اقدامات فوری برای تغییر شرایط زندگی ساکنان این مناطق بسیار ضروری است.

وی افزود: شهرداری تبریز تلاش زیادی در حوزه ساخت و ساز انجام داده که به عملیاتی شدن سریع جابجایی ساکنان بافت های حاشیه ای و فرسوده این شهر کمک کرده است.

پژمان با اشاره به اتخاذ سیاست های جدی توسط دولت در خصوص بازآفرینی در محدوده های فرسوده و ناکارآمد، اظهارکرد: طی جلسه ای که اخیرا با مدیران شهری و استانی تبریز برگزار شد، ضمن اتخاذ تصمیمات بنیادی با ساز و کارهای انقلابی و جهادی، مقرر شد تا با روشی غیربروکراتیک، از اتلاف وقت و استهلاک جلوگیری کنیم و نفوذ تصمیمات را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران همچنین از تشکیل کمیته ای با هدف اجرای مصوبات این جلسه در خصوص جابجایی ساکنان بافت های حاشیه ای و فرسوده خبرداد و افزود: بنا شده دولت مقدماتی را فراهم کند تا بتوانیم منابع و امکانات شرکت بازآفرینی شهری ایران را در اختیار هیئت اجرایی قرار دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: اطمینان دارم با حضور شرکت های سازنده و انبوه ساز به زودی و در بازه زمانی یک تا دو ماهه شاهد آغاز عملیات اجرایی بسیاری از پروژه ها خواهیم بود.

پژمان با اشاره به ضرورت اولویت بندی بافت های ناکارآمد جهت جابجایی، خاطرنشان کرد: جابجایی  ساکنان همه محدوده ها در یک زمان امکان پذیر نیست. بنابراین لازم است تا مقامات شهری و استانی، اولویت بندی این محدوده ها را در دستور کار قرار دهند و عملیات ساخت و ساز و جابجایی با توجه به ظرفیت ها و امکانات موجود به سرعت آغاز شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: سیاست شرکت بازآفرینی شهری ایران این است، که عرصه هایی در جوار این بافت ها در اختیار سازندگان قرار گیرد و شهرداری و استانداری با پشتیبانی و تخصیص تسهیلات و امکانات، این عرصه ها را زودتر تبدیل به مسکن کنند تا مردم از این وضعیت نامطلوب خارج و در موقعیت جدید مستقر شوند.

 

 

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today393
Yesterday578
Total691674

Visitor Info

  • IP: 3.92.28.84

1398-05-01

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir