wrapper

اخبار استانی

معاون وزیر راه و شهرسازی از بازآفرینی مسجد جامع ساری که بر اثر آتش سوزی تخریب شده بود، خبرداد و گفت: طراحی خوبی برای بازآفرینی این بنا انجام شده و تقریبا این بنا احیا و مرمت شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، سید محمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در حاشیه بازدید از مسجد جامع ساری با اشاره به اینکه آتش سوزی موجب آسیب و تخریب زیاد این بنای تاریخی و مذهبی شده است، اظهارکرد: هم اکنون این بنا در حال بازآفرینی است و 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه به لحاظ ساختمانی کار زیادی برای احیا مسجد جامع باقی نمانده است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر یکی از نیازها برای بازسازی مسجد جامع ایجاد تاسیسات سرمایشی و گرمایشی و تامین اعتبار لازم برای خرید این وسایل است.

پژمان ادامه داد: مشکل دیگری که وجود دارد این است که نصب دستگاه ها در داخل فضای مسجد جامع امکان پذیر نیست و خارج از مسجد جامع باید مکانی برای نصب در نظر گرفته شود که امیدواریم با تشریک مساعی با مسئولان استانی این کار انجام شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش و زحمت زیادی برای بازآفرینی و احیای مسجد جامع ساری انجام شده است، گفت: این بنا در واقع مکانی برای فعالیت های فرهنگی و مذهبی است و امیدواریم هرچه زودتر این بنا به بهره برداری برسد.

پژمان گفت: بخشی از اقتصاد مازندران بر مدار گردشگری بنا شده و باید برای حفظ محیط زیست و سرمایه های طبیعی آن تلاش و برنامه ریزی شود.

وی افزود: در چندسال گذشته برای جمع آوری زباله، پسماندها یا نصب دستگاه های زباله سوز و دفن بهداشتی زباله ها در مازندران منابع خوبی اختصاص داده شده و در حال حاضر نیز منابعی برای این مورد درنظر گرفته شده است اما متاسفانه این فعالیت ها با تاخیر انجام می شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه دولت توجه ویژه ای به ارتقا زیرساخت ها در مازندران دارد، افزود: اعتبارات خوبی برای چهاربانده شدن راه ها و تکمیل آزادراه تهران – شمال درنظر گرفته شده است و می توان گفت مبالغی که برای این کارها در نظر گرفته شده برابر با بودجه ای است که برای چندین استان در کشور اختصاص داده می شود.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today136
Yesterday567
Total817487

Visitor Info

  • IP: 35.173.57.84

1398-12-08

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir