wrapper

اخبار استانی

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه بانک ها در ارائه تسهیلات بازآفرینی نباید سخت گیری کنند، اظهارکرد: در حال حاضر تمام بخش‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که اگر حداقل کمک را نکنند این مساله موجب مصیبت‌هایی در آینده برای کشور می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، سید محمد پژمان ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان کرمان اظهارکرد: جمعیتی نزدیک به 20میلیون نفر در 2 هزار و 700 محله در محدوده‌های حاشیه شهرها، سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های فرسوده و میانی سکونت دارند.

وی با اشاره به اینکه یک چهارم مردم کشور در مناطق فرسوده و ناکارآمد وضعیت زندگی مطلوبی ندارند، گفت: حل این مساله مشارکت و حضور حاکمیت و دولت در کنار یکدیگر را می طلبد.

پژمان با اشاره به اینکه خانه‌های موجود در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری دارای استحکام کافی نیستند و باید هر چه زودتر تجدید بنا شوند، گفت: همچنین این محدوده‌ها در برخی نقاط زیرساخت مناسبی ندارند و باید خدمات چهارگانه با ارز مناسب و آسفالت در این محلات مهیا شود.

وی با اشاره به ارائه بسته های تشویقی به منظور توسعه ساخت و ساز در بافت های مورد هدف بازآفرینی شهری، افزود: از جمله این بسته های تشویقی اعطای پروانه رایگان، وام ودیعه مسکن موقت و وام ساخت مسکن هستند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، ادامه داد: با توافق میان شرکت بازآفرینی شهری ایران و سازمان نظام مهندسی تاکنون با ارائه 25 درصد تخفیف در هزینه ها موافقت شده است و در حال تلاش برای افزایش سایر تخفیفات هستیم. همچنین با انبوه سازان هم توافق شده به عنوان مجری شناخته شوند تا دیگر نیازی به مجری ذیصلاح نباشد. با ارائه این تشویق ها  تخفیف ها به دنبال این هستیم که هزینه تمام شده ساخت مسکن را به حداقل ممکن برسانیم.

پژمان با تاکید بر اینکه بانک ها در ارائه تسهیلات بازآفرینی نباید سخت گیری کنند، اظهارکرد: در حال حاضر تمام بخش‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که اگر حداقل کمک‌ را نکنند این مساله موجب مصیبت‌هایی برای کشور در آینده می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: به افرادی که انفرادی اقدام به احداث مسکن در این محلات می کنند، 50 میلیون تومان تسهیلات با سود 9 درصد و 20 میلیون تومان تسهیلات دیگر با نرخ سود 18درصد اعطا خواهد شد و به انبوه سازان سنتی نیز به ازای هر واحد 100میلیون تومان و به انبوه سازان صنعتی110 میلیون تومان تسهیلات داده خواهد شد.

وی افزود: 1500میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای توسعه و تجهیز خدمات روبنایی و زیربنایی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد تخصیص داده شده که 20درصد آن توزیع شده و 80 درصد مابقی نزد شرکت بازآفرینی شهری ایران است.

پژمان با اشاره به بازدیدی که از مناطق حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیررسمی کرمان داشت، گفت: مشاهده وضعیت این مناطق بسیار تاسف بار و ناراحت کننده بود.

وی با بیان اینکه سال گذشته بالغ بر 55 میلیارد به استان کرمان تخصیص داده ا‌یم، گفت: مدیر شهر باید ثروت‌آفرینی کند و مشکلات شهر را نمی‌توان با پول پروانه یا عوارض برطرف کرد.

پژمان به گستردگی بی رویه شهر کرمان نیز اشاره و تاکید کرد: متاسفانه نبود تعادل و توازن در شهر کرمان غوغا می‌کند. کرمان با وجود ١٣ هزار هکتار عرصه، از نظر تراکم جمعیت، جزء کم تراکم‌ترین شهر‌های کشور است که همین موضوع سبب شده نحوه اداره و مدیریت منابع در این شهر با مشکل روبرو شود که در این راستا باید تغییر نگرشی صورت گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از گسترش بی رویه شهر کرمان گفت: نباید توانایی داخلی شهرها نادیده گرفته شود و این انتظار وجود داشته باشد که همه موضوعات از طریق دولت و مجلس حل شود.

وی ادامه داد: در کرمان تنها منطقه کوچکی از شهر کم برخوردار بوده و سایر مناطق شهر برخوردار هستند. بنابراین با اقدامات کوچکی می‌توان مشکلات این مناطق کم برخوردار در شهر کرمان را حل کرد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today204
Yesterday434
Total704777

Visitor Info

  • IP: 18.232.53.231

1398-05-31

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir