wrapper

اخبار استانی

معاون وزیر راه و شهرسازی از اختصاص 2270 میلیارد تومان در قالب تسهیلات نوسازی به ساکنان بافت های فرسوده و ناکارآمد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، سیدمحمد پژمان در بازدید از بافت های فرسوده و ناکارآمد شهر بیرجند با بیان اینکه یک هزار و 558 پروژه بازآفرینی در قالب اقدام ملی در دست اقدام قرار دارد، اظهارداشت: از این تعداد بالغ بر 160 پروژه در سال 97 آغاز شده و باقیمانده آن نیز در سال جاری عملیاتی می‌شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه مقرر شده، یک هزار و 500 میلیارد تومان از اعتبارات اختصاص یافته صندوق توسعه ملی نیز برای این پروژه‌ها استفاده شود، گفت: از این میزان 300 میلیارد تومان در سال گذشته اختصاص یافته و یک هزار و 200 میلیارد تومان مابقی به همراه 160 میلیارد تومان از ردیف‌های دیگر اعتبارات عمرانی شرکت به این مبلغ اضافه می‌شود.

پژمان تاکید کرد: 3 هزار و 3770 میلیارد تومان اعتبار نیز از محل صندوق توسعه ملی در اختیار شرکت بازآفرینی شهری ایران قرار گرفته که 2 هزار و 270میلیارد تومان آن برای اعطای تسهیلات است.

وی با اشاره به کمبود سرانه های خدماتی در محلات هدف بازآفرینی بر لزوم ایجاد دسترسی و تسهیل حمل و نقل در معابر و خیابان‌های این محلات تاکید کرد و گفت: امیدواریم با بکارگیری سیاست‌های کارآمد در محدوده‌های هدف بازآفرینی و همچنین با طرح های اجرایی و اقتصادی، مردم و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با اطمینان در این زمینه ورود پیدا کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در حوزه اجرای پروژه‌های روبنایی و زیرساختی در مناطق هدف بازآفرینی شهری، استان خراسان جنوبی در وضعیت مطلوبی قرار دارد اما در حوزه نوسازی وضعیت مطلوبی وجود ندارد که نیاز به همکاری بیشتر است.

پژمان یادآور شد: باید چالش ها و نقاط ضعف بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی شناسایی و راه حل‌های آن تدوین شود و با تعامل مستقیم با مردم و سرمایه‌گذاران، خروجی کاملا اجرایی و اقتصادی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران همچنین، در بازدید از بافت فرسوده و قدیمی بشرویه گفت: متاسفانه در راستای احیا بافت فرسوده شهر بشرویه هنوز طرح و هدف مشخصی تهیه نشده است و باید یک کارشناس در زمینه مطالعات این طرح مشارکت کند.

وی افزود: خوشبختانه با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و شهرداری بشرویه در راستای بسترسازی و جدول گذاری، سنگ فرش بافت تا حدودی اقدامات شایسته ای انجام شده است.

 پژمان با بیان اینکه اولین گام موثر که در بهبود بافت فرسوده در شهر بشرویه مورد توجه است، به ثبت رساندن املاک است، گفت: متاسفانه بعضی از این املاک از ابتدا سند ثبتی نداشته و این اقدام در مورد آنها دشوار است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، همچنین در بازدید از بافت فرسوده فردوس گفت: این طرح ها با موضوعات مختلف شهری، تامین فضای سبز، فضای آموزشی و ورزشی در مناطق بافت فرسوده تعریف شده که عملیات اجرایی بخشی از آن آغاز و بخش دیگر در حال انعقاد قرارداد است.

وی افزود: به دنبال این هستیم که تسهیلات بازسازی به 100هزار واحد مسکونی پرداخت شود و مشکلات زیرساختی و زیربنایی نظیر تامین شبکه آب و فاضلاب و روشنایی در مناطق بافت فرسوده برطرف شود.

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today42
Yesterday523
Total734250

Visitor Info

  • IP: 3.231.228.109

1398-08-02

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir