wrapper

اخبار استانی

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در بازدید از دفاتر تسهیل‌گری شهر مشهد گفت: طبق مذاکرات و توافق‌های صورت‌گرفته قرار بر این شد که دیگر دستگاه‌های اجرایی جز شهرداری‌ها، نسبت به راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری اقدام نکنند.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیدمحمد پژمان در حاشیه بازدید از دفاتر تسهیل‌گری شهر مشهد گفت: شهرداری مشهد با انگیزه بالا نسبت به تشکیل و راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری در محدوده‌های هدف بازآفرینی اقدام کرده است.

او با تاکید بر حمایت از اقدامات و فعالیت‌های دفاتر توسعه محله و مجموعه شهرداری ها در حوزه بازآفرینی شهری گفت: طبق مذاکرات و توافق‌های صورت‌گرفته قرار بر این شده است که دیگر دستگاه‌های اجرایی جز شهرداری‌ها، نسبت به راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری اقدام نکنند .

 پژمان با بیان اینکه تمام دستگاه‌های که در محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری می خواهند اقدامی داشته باشند، باید از مسیر شهرداری‌ها اقدام کنند و از موازی ‌کاری در این حوزه پرهیز شود، اظهارداشت: بازآفرینی در محلات هدف شهری  توسط مدیران شهرداری باید باعث کاهش مشکلات زیرساختی، برطرف شدن کمبود خدمات روبنایی و نوسازی واحدهای مسکونی ‌شود.

پژمان با اشاره به تامین اعتبارات حمایتی در فرآیند نوسازی محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری گفت: شرکت بازآفرینی شهری ایران اعتبارات بسیار خوبی به صورت ارائه تسهیلات ساخت واحدهای مسکونی، تامین زیر ساخت‌ها و روبناها در قالب تعداد پروژه های مختلف در سراسر کشور اختصاص داده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه از تلاش‌های مدیران شهری مشهد برای تشکیل سازمان بازآفرینی و دفاتر تسهیل‌گری قدردانی کرد و گفت: ساماندهی بافت‌های ناکارآمد شهری نیازمند همراهی و همکاری بیشتر است و مشهد با توجه به سابقه‌ای که در این حوزه دارد  باید پیشتاز باشد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today64
Yesterday553
Total815254

Visitor Info

  • IP: 35.173.57.84

1398-12-04

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir