wrapper

اخبار استانی

با حضور محمد آئینی عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران به نمایندگی از دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار و به ریاست حجت ا... غلامی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان اصفهان و نائب‌ رئیس ستاد بازآفرینی استان و همچنین حمیدرضا امیرخانی مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان و دبیر ستاد بازآفرینی استان و با حضور فرمانداران شهرستان‌های استان و نمایندگان دستگاه‌های مختلف، جلسه ستاد بازآفرینی استان اصفهان در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، در ابتدای جلسه حمیدرضا امیرخانی مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان، درخصوص اقدامات و فعالیت‌های انجام‌شده در استان در چارچوب برنامه ابلاغ‌شده وزارت راه‌ و شهرسازی به ارائه گزارش پرداخت.

در ادامه محمد آئینی عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران، با تاکید بر فعال‌سازی ستادهای استانی و تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های جدید دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار، به تبیین نظام ارزیابی عملکرد این ستادها و رتبه کنونی ستاد بازآفرینی استان اصفهان درمیان سایر استان‌ها اشاره کرده و تاکید کرد که گزارش عملکرد در مقاطع شش‌ماهه به همراه ارزیابی دبیرخانه به ریاست محترم جمهوری و رئیس ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار تقدیم می‌شود.

جانشین دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری در بخش پایانی سخنان خود بر تکلیف استان درخصوص تمرکز بر تولید مسکن در بافت‌های فرسوده به‌عنوان یکی از برنامه‌های اصلی بازآفرینی شهری موضوع ماده 59 قانون برنامه ششم توسعه کشور و ظرفیت‌ سنجی و طراحی بسته تشویقی در هر شهر با توجه به ظرفیت‌ها و مسائل زمینه‌ایِ موجود به‌ منظور راه‌اندازی جریان نوسازی در این بافت‌ها تاکید کرد.

همچنین در این جلسه به آسیب‌شناسی تسهیلات بانکیِ اختصاص ‌داده ‌شده به واحدهای نوسازی در بافت‌های فرسوده و راهکارهای رفع موانع موجود پرداخته شد و دلایلی همچون عدم کفایت سقف تسهیلات پرداختی، عدم امکان تبدیل وام سهم دولت به فروش اقساطی و عدم امکان پرداخت قسط اول تسهیلات در مرحله فونداسیون و رسوب 5 درصد تسهیلات به‌عنوان موانع اصلی جذب تسهیلات مطرح شد.

در پایان مقرر شد جلسات بازآفرینی استان برای پیشبرد هرچه‌سریع‌تر برنامه‌ها به‌صورت ماهیانه برگزار شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today107
Yesterday567
Total817458

Visitor Info

  • IP: 35.173.57.84

1398-12-08

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir