wrapper

اخبار سایر رسانه ها

مدیرعامل جمعیت امام علی (ع) گفت: کودکان در سکونتگاه‌های فقیر نشین و مناطق حاشیه ای در معرض آسیب های جدی هستند و اگر تغییراتی در این زمینه انجام نگیرد، تمام جامعه، چوب آن را خواهد خورد.

به گزارش  روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران  به نقل از خبرگزاری ایرنا، زهرا رحیمی در سمینار کودک آزاری در مناطق حاشیه نشین در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود : وضعیت کودکان در مناطق حاشیه نشین نه تنها مطلوب نیست بلکه خطرناک است.

رحیمی ادامه داد: بررسی روی یکهزار و 175 مورد کودک آزاری نشان می دهد که کودکان در مناطق حاشیه نشین در خانه ها مورد آزار جنسی قرار می گیرند و کودک آزاران به راحتی در این مناطق تردد می کنند. کودکان در این مناطق امنیت ندارند.

وی تصریح کرد: هر معضل اجتماعی، مجموعه ای از گروه های ذی نفعان دارد بنابراین باید دید گروه ذی نفعان برای وجود مناطق حاشیه نشین چه کسانی هستند.

مدیر عامل جمعیت امام علی ع گفت: سالهاست افرادی از جابجایی قیمت های زمین، سودهای کلان به جیب می زنند.

رحیمی افزود: برخی گروه ها نیز از فروش مواد مخدر در مناطق حاشیه نشین سود می کنند.

وی تصریح کرد: برخی مسئولان از پشت میز به مسائل واقف هستند و شاید هیچگاه این کودکان را از نزدیک ندیده اند.

این مقام با تاکید بر نقش مردم در از بین بردن سکونتگاه های فقیر نشین و موارد کودک آزاری گفت: فقط اتفاقی مانند حوادث رخ داده برای بنیتا و آتنا ، اذهان عمومی را به خود جلب می کنداما بعد فراموش می شود.

رحیمی تصریح کرد: اگر تغییری در موارد کودک آزاری در مناطق حاشیه نشین اتفاق نیفتد از شانس داشتن جامعه شاد و سالم محروم خواهیم شد

وی خاطرنشان کرد: کودکانی در مناطق حاشیه نشین زندگی می کنند که از والدین خود توقع غذا، مسکن، آموزش و پول تو جیبی ندارند و فقط می خواهند یک روز کمتر کتک بخورند و کمتر مورد ناسزا و تحقیر قرار بگیرند.

به گفته وی، کودک آزاری در مناطق حاشیه نشین، شدید و پیچیده است تا حدی که کودک فالفروش و کتک خورده را جزو کودکان آزاردیده حساب نکردیم.

مدیرعامل جمعیت امام علی (ع) نسبت به این مساله هشدار داد که آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین به تدریج وارد جامعه خواهد شد.

وی خواستار تسریع تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان شد که اکنون پشت درهای کمیسیون های مختلف مجلس، خاک می خورد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today149
Yesterday654
Total759715

Visitor Info

  • IP: 3.95.131.208

1398-09-16

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir