wrapper

اخبار سایر رسانه ها

با حضور سید شهاب‌الدین چاووشی استاندار ، حسین دهقان سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازی استان  ؛  قدرت الله ابک سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استاندار و سایر اعضای عضو ستاد؛ ستاد باز آفرینی  شهری پایدار استان سمنان   درروز سه شنبه مورخ هفتم اسفند ماه جاری  برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از روابط عمومی اداره کل مسکن و شهرسازی استان سمنان  در ابتدای این نشست  قدرت الله ابک سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استاندار سمنان  گزارشی از وضعیت بافت های نارآکارامد شهری در ا ستان  و اقدامات انجام شده را بیان نمودند

در ا دامه نشست   حسین دهقان سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازی استان  سمنان  و  دبیر جلسه ضمن گزارشی مختصر از اقدامات باز آفرینی شهری  نظیر افتتاح دو طرح تاسیس فرهنگسرا و سالن چند منظوره ورزشی در محلات هدف در سمنان  را بیان و برنامه های  آتی در دست اقدام جهت نوسازی و بهسازی محلات هدف  استان را تشریح کرد  .

وی  افزود: به همت و همکاری همه مسئولین ذیربط در این امر بویژه شهرداریها انشاا... بتوانیم در برنامه زمانبندی شده این طرح را به سرانجام برسانیم.

در ادامه این جلسه سید شهاب‌الدین چاووشی استاندار  سمنان با بیان اینکه باید عزم جدی در بافت های ناکارآمد استان بوجود بیاید  گفت: در راستای اجرای طرح بازآفرینی باید توسعه گران شناسایی شوند و امتیازات قانونی برای این افراد پیش‌بینی شود.

وی فقرزدایی را یکی از مهم‌ترین رویکردهای دولت در چند سال اخیر دانست و گفت: بافت فرسوده شهرها مرکز ثقل فقر در جامعه است و ما به دنبال کارهای زیرساختی گسترده‌ای نیستیم بلکه در این طرح افزایش جمعیت به‌واسطه ساخت‌ و سازهای جدید یکی از سیاست‌های مهم دولت است.

استاندار سمنان گفت: استان سمنان در حوزه مسکن کمبودی ندارد و مشکل ما ساخت مسکن مناسب مبتنی بر اصول اولیه یک مسکن ایمن است.

چاووشی احیای بافت تاریخی در سراسر استان سمنان در دستور کار دانست و گفت: ابنیه تاریخی باید به‌عنوان یک محور گردشگری مهم در سطح استان حفظ شود و اصلاح بافت‌های فرسوده هم گام با احیای این بناها انجام شود.

 

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today152
Yesterday654
Total759718

Visitor Info

  • IP: 3.95.131.208

1398-09-16

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir