wrapper

اخبار سایر رسانه ها

شهردار مشهد گفت: برگرداندن هویت تاریخی و فرهنگی این شهر ضروری وضرورت برگرداندن هویت شهر مشهد مهمترین وظیفه مدیریت شهری مشهد است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمرانو بهسازی شهری ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی قاسم تقی زاده خامسی در نشست شورای اسلامی شهر مشهد افزود: نظام مدیریتی ما سوسیالیستی نیست که بتوان بدون توجه به خواست مردم شهر را اداره کرد لذا باید به هویت مردم و حس تعلق به شهر توجه نمود. مردم به هویت خود علاقه دارند و در کنار ارائه خدمت به زائران بارگاه منور رضوی، وظیفه ما توجه به مجاوران و خواست آنهاست و نباید آنها را فراموش کرد.

وی ادامه داد: برای زنده کردن حس تعلق مردم به شهر باید به میان آنها رفت و از علایقشان آگاه شد. در این راستا طی ایام نوروز گروه 30 نفره ای از دانشجویان دختر و پسر در مناطق 9 و 10 شهرداری مشهد نظرات ساکنان مناطق را برای طراحی محله شان خواستار شدند که 540 نظریه جمع آوری و 82 درصد آن اجرایی شد که اتفاق بزرگی است.

شهردار مشهد گفت: امروز سوداگری، منابع تاریخی این شهر را از بین برده و بخش کوچکی از آثار تاریخی مشهد به جای مانده که باید حفظ شود و در معرض بازدید مردم قرار گیرد. وجود معتادان متجاهر نیز زیبنده این شهر نیست و فرزندان ما نباید در سطح مشهد معتادان را ببینند لذا از شورای شهر درخواست می کنم اجازه ورود به این موضوع را به شهردار بدهد.

وی بر شتاب روند بازسازی بافتهای فرسوده نیز تاکید و بیان کرد: بافتهای فرسوده از مهمترین معضلات مشهد و تهدیدی برای این شهر و شهروندان آن است که با کوچکترین زمین لرزه ممکن است فاجعه بزرگی رخ دهد. فاضلاب جاری در خیابان نیز از معضلات برخی مناطق شهری مشهد است که باید حل شود.

تقی زاده افزود: ظرف شش ماه گذشته شورای اسلامی شهر همواره همراه شهرداری بوده است. در خصوص رفع این معضلات باید ائتلاف کرد و رسیدگی به آنها باید در کنار کار معمول شهرداری نظیر تداوم ساخت پروژه های عمرانی و قطارشهری مورد تاکید باشد تا رضایتمندی مردم حاصل شود.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today150
Yesterday654
Total759716

Visitor Info

  • IP: 3.95.131.208

1398-09-16

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir