wrapper

اخبار سایر رسانه ها

استاندار تهران درباره بازآفرینی پایدار شهری گفت: هر قدر شهرداری زمین در اختیار راه و شهرسازی بگذارد این وزارتخانه نیز باید به ازای همان ملک تحویل دهد. اگر وزارت راه و شهرسازی زمین در اختیار نداشته باشد باید به هر نحوی حتی با خرید زمین آن را تهیه کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت باز آفرینی شهری به نقل از  خبرگزاری فارس، محمد حسین مقیمی استاندار تهران در نشست باز آفرینی پایدار شهری سال جاری گفت: اهمیت موضوع بازآفرینی این است که بگوییم چه کاربردهایی دارد. یک گزینه این است که بگوییم باز آفرینی، آسیب‌های اجتماعی را در بر می‌گیرد و مورد دیگر این است که حاشیه نشینی باید به عنوان یک آسیب اجتماعی شناخته و با آن مقابله شود.

وی افزود: از لحاظ اهمیت باز آفرینی تأکیدات مقام معظم رهبری بسیار کارا است. با باز آفرینی بافت‌های هدف شهری رکود بخش ساختمان کاهش می‌یابد و نیروی انسانی به کار گرفته خواهد شد.

استاندار تهران اظهارداشت: مشاغل مردم حاشیه نشین شغل‌هایی هستند که درآمد ضعیفی دارند، زندگی در چنین شرایطی ملال آور است زیرا امکاناتی که در مناطق دیگر وجود دارد برای این افراد لحاظ نشده است.

مقیمی گفت: در شهر تهران مکان‌هایی وجود دارند که عرض کوچه 75 سانتیمتر است و به شکلی تأسف آور زندگی ود را بنا کرده‌اند. با طوفان شدید تمام این منازل از بین خواهند رفت.

استاندار تهران افزود: کاری از این مهمتر نیست که جدا از ایجاد منزل مناسب مدرسه، کتابخانه محل تفریح، مکان ورزشی و ... برای حاشیه‌نشین‌ها در شرایطی مناسب به وجود آید و از زندگی بهتری برخوردار شوند. برای ما به عنوان عامل اجرایی نباید کاری مهمتر از رسیدگی به امور این افراد باشد.

وی افزود: هرچه در زمان پیش می‌رویم ایرادها در حال رفع است ما امروز با یک طرح اجتماعی بزرگ روبرو هستیم و نمی‌خواهیم تنها ساختمان بسازیم. باید همه مسائل اجتماعی در بافت‌هایی که قرار است ساهته شود را رعایت کنیم.

وی ادامه داد: به دلیل اجتماعی بودن موضوع باید مجریانی انتخاب شوند که با مردم تعامل مناسبی داشته باشند و به مشکلات مردم گوش فرا دهند بیشتر ضربه‌ها را ما از جایی خوردیم که نتوانستیم با مردم به درستی ارتباط برقرار کنیم.

مقیمی تصریح کرد: بازآفرینی بافت هدف شهری یک امر فراگیر است که با ورود به آن منطقه انواع مسائل و مشکلات دیگر بروز می‌کند.

مقیمی گفت: بهتر است هر شهردار بر یک محله تمرکز و مشخصات محل را اعلام کند همچنین مجری طرح نیز تعامل درست را ایجاد کند؛ هر قدر شهرداری زمین در اختیار قرار دهد وزارت راه و شهرسازی نیز باید ملک تحویل دهد.

استاندار تهران بیان داشت: اگر در شهری شهرداری زمین نداشت وزارت راه و شهرسازی باید به هر نحوی آن را تهیه کند، خواه با جابجایی ملک با ارگان‌های دیگر یا گرفتن زمین از ادارات دولتی یا خرید زمین.

استاندار تهران افزود: ما با مردمی روبرو هستیم که دارایی‌شان تنها خانه است باید به این مردم اطمینان دهیم که خانه‌ای بهتر و مطمئن‌تر از قبل  به آنها تحویل می‌دهیم.

وی ادامه داد: باید رفتار ما به گونه‌ای باشد که مردم با اطمینان کامل به سمت طرح بازآفرینی بافت هدف شهری بیایند.

مقیمی گفت: باید به فضاهای عمومی در کنار بازآفرینی بافت  هدف شهری توجه بسیاری شود و فضای سبز، مکان تفریحی-ورزشی نیز در کنار آنها قرار داده شود.

استاندار تهران در پایان گفت: می‌توان از ظرفیت بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان یا هر نهاد دیگری در تکمیل درست این طرح بهره برد. من به فرمانداران و شهرداران توصیه می‌کنم به این امر توجه ویژه‌ای کنند. باید هر 15 روز یکبار این جلسه تشکیل و هرچه سریعتر به امور رسیدگی شود.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today63
Yesterday567
Total817414

Visitor Info

  • IP: 35.173.57.84

1398-12-08

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir