اخبار سایر رسانه ها

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه بازآفرینی شهری در استان تهران  باید با جدیت پیگیری شود  اظهارداشت: برای انجام طرح بازآفرینی پایدار شهری لازم است فرمانداران و شهرداران در این جلسات ستاد باز آفرینی استان تهران  به صورت مداوم شرکت داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی شرکت باز آفرینی شهری ایران به نقل از  خبرگزاری فارس، محمد زاده مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در نشست ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری اظهارداشت: در حال حاضر حدود 55 هزار و 104 هکتار از اراضی بافت‌های کشور ناکارآمد هستند. در استان تهران با مساحت 6111 هکتار حدود 2 میلیون و 200 هزار نفر در بافت فرسوده زندگی می‌کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در شهر تهران نیز با مساحت 3268 هکتار، یک میلیون و 270 هزار نفر زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: استان تهران با مساحت 8 هزار و 772 هکتار 2 میلیون و 300 هزار نفر حاشیه نشین را در خود جای داده و شهر تهران نیز با 3 هزار و 268 هکتار زمین یک میلیون و 270 هزار نفر حاشیه نشین دارد که باید مشکلاتشان دیده و به آنها رسیدگی شود.

محمدزاده اظهارداشت: بهتر است فرمانداران و شهرداران مسائل مربوط به بازآفرینی بافت‌های هدف شهری را مورد بررسی قرار داده و این جلسه را نیز مداوم ادامه دهند.  همه حوزه‌ها نظیر بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و ... دارای اعتباراتی هستند که بهتر است هزینه‌کرد ها را در بافت‌های مورد نظر شفاف‌سازی کنند و در محلات هدف باز آفرینی امکانات ایجاد کنند.

وی اظهارداشت: ما خواهان این هستیم که اداره ثبت ما را با صدور اسناد حمایت و با تهیه سند برای مجموعه‌ها ما را یاری کند.

محمدزاده در ادامه سخنان خود به بیان مشکلات شهر و استان تهران در حوزه محلات هدف  و حاشیه نشینی پرداخت و گفت: توافق خوبی بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان اوقاف ایجاد شده که امیدواریم به بهبود وضعیت کمک کند.