محمد آئینی در مراسم گرامیداشت هفته بسیج با اشاره به اینکه در مجموعه شرکت بازآفرینی شهری ایران جمعی از ایثارگران و فرزندان شهدا فعالیت می کنند اظهارداشت: باید تفکر و فرهنگ بسیجی در شرکت بازآفرینی شهری ایران تقویت شود.

 عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حمایت از محرومان در بافت های ناکارآمد شهری اظهارداشت: جامعه به مثابه یک پیکر به شمار میاید، اگر عضوی از این پیکر دچار مشکل شود، باید عضوهای دیگر به کمک این عضو بشتابند.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران آئینی با بیان اینکه ساکنان در محلات هدف بازآفرینی شهری از دهک های پایین جامعه هستند گفت: در حال حاضر حدود یک سوم از جمعیت شهری کشور در بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری زندگی می کنند.

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه سرانه های خدماتی، اجتماعی ، فرهنگی و بهداشتی در محدوده ها و محلات هدف بازآفرینی شهری بسیار پایین است،   گفت: آنچه که می تواند در ساماندهی و حل مشکلات مناطق ناکارآمد شهری به دست اندرکاران و متولیان امر در کنار سیاست گذاری ها و برنامه های اجرایی کمک کند، داشتن روحیه جهادی و تفکر بسیجی در فعالیت ها است.

آئینی با اشاره به اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دو عنصر بصیرت و ایمان معیار بسیج است و ایمان از دل بصیرت می جوشد و او را به  کار های جهادی و خستگی ناپذیر وادار می کند، و این می تواند تلاش در حوزه بازآفرینی شهری را مضاعف کند گفت: احساس مسئولیت داشتن از ویژگی های مهم یک فرد بسیجی در راه خدمات به اقشار ضعیف و مستضعف در بافت های ناکارآمد شهری به شمار می آید.

 عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران  با اشاره به اینکه عمل گرایی همراه با آرمان گرایی از دیگر ویژگی های مهم  یک فرد بسیجی به شمار میاید و فرد بسیجی حتما کارنامه عملکردی روشن و دقیق از خود ارائه می دهد، اظهار داشت: جنس کار در بافت های فرسوده باید بصورت داوطلبانه باشد، نه اینکه محدود به یک ساعت کاری باشیم.

آئینی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تاکید کرد؛ بسیج یک ارتش بی ادعای همه گیر و آماده مبارزه در همه عرصه هاست، لذا از بسیج انتظار می رود وارد عرصه مبارزه با موضوع فرسودگی بافت های فرسوده و ساماندهی سکونتگاه های حاشیه ای شود و در این راستا به دولت خدمتگزار کمک کند.

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مسیر کار را در نوسازی و بهسازی بافت های ناکارآمد شهری روشن کرده اند گفت: ایشان در این حوزه نظر شفاف و روشنی دارند و در جمع مدیران مسکن و شهرسازی سابق به صراحت تصریح کردند: "دولت یک ابتکاری بکند در همین مناطق(فرسوده) این کسانی را که ولو خود دولت نمیخواهد مباشرت بکند و شاید مصلحت هم نیست، اما این کسانی را که سرمایه گذاری میکنند، این‌ها را تشویق کند با صور مختلف، بیایند این خانه‌ها را تبدیل کنند به خانه‌های چهارطبقه، پنج‌طبقه هم مستحکم باشد، هم امکانات داشته باشد. هم دسترسی داشته باشد و مطابق نیازهای واقعی زندگی مردم و متناسب با  فرهنگ و روحیات مردم باشد"و چون کار نوسازی را بسیار سخت می‌دانستند، فرمودند: "با سیاست‌گذاری توام با  ابتکار با شجاعت و جرات وارد میدان شوید".

آئینی در پایان گفت: ما می توانیم از ظرفیت و توان بسیجیان در سطح کشور در رابطه با نوسازی و بهسازی بافت های نارکارآمد شهری استفاده کنیم به عبارت دیگر بسیج  به ویژه بسیج محلات فرسوده و قدیمی باید به عنوان بازوان قوی در کنار دولت ( شرکت بازآفرینی شهری ایران) و شهرداری ها  قرار گیرد.