شرکت بازآفرینی شهری ایران، فراخوان نخستین رویداد استارتاپ کمپ برای جذب ایده و استارتاپ‌های حوزه شهرسازی و معماری را اعلام کرد.

شرکت بازآفرینی شهری ایران با مشارکت معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، در راستای سیاست‌های طرح رویش این وزارتخانه و رویکرد ایجاد اکوسیستم و بستر حمایتی مناسب برای توسعه کارآفرینی در حوزه‌های مرتبط با توسعه مسکن، شهر و بازآفرینی سکونتگاه‌های غیررسمی در نظر دارد نسبت به برگزاری نخستین استارتاپ کمپ حوزه‌های شهرسازی و معماری با هدف، شناسایی و حمایت از ایده‌های برتر در حوزه‌های بازآفرینی شهری و توسعه مسکن اقدام می کند.

محورهای عمومی و اختصاصی

ارتقای کیفیت زندگی و زیست‌پذیری در بافت‌های ناکارآمد شهری (سکونتگاه‌های غیر رسمی، محدوده‌های تاریخی، بافت‌های میانی)، توسعه پایدار شهری، شهر هوشمند، تاب‌آوری شهری‌، انرژی و پایداری در صنعت ساختمان و حمل‌ونقل از جمله محورهای عمومی این رویداد استارتاپی عنوان شده است.

همچنین، روش‌های تامین مالی پروژه‌های بازآفرینی شهری، ارتقای مشارکت‌های مردمی در پروژه‌های بازآفرینی شهری، طراحی و ساخت مسکن و مقاوم‌سازی در بافت‌های ناکارآمد شهری، ارتقای توانمندی‌های اجتماعی و اقتصادی ساکنان محله‌های ناکارآمد شهری و تامین مالی جمعی در پروژه‌های بازآفرینی شهری به ‌عنوان محورهای اختصاصی این رویداد می باشد.

شرایط شرکت‌کنندگان:

طرح‌هایی مجاز به ثبت‌نام می‌باشند که واجد ایده‌ای اولیه باشند و یا نسبت به ایجاد محصول اولیه MVP اقدام کرده‌اند. همچنین طرح‌های مرتبط با حوزه کارآفرینی اجتماعی سکونتگاه‌های غیررسمی، طرح‌های ارائه‌دهنده راه‌حل‌های خلاقانه برای حل مسائل سکونتگاه‌های غیررسمی و طرح‌هایی که درمراکز رشد و یا شتاب دهنده‌های کسب و کار حضور داشته و توسط آن‌ها معرفی شوند، در اولویت قرار خواهند داشت.

 گفتنی است، طرح‌ها و ایده‌های دریافت شده توسط دبیرخانه رویداد، توسط کارگروهی متشکل از متخصصان شرکت بازآفرینی شهری ایران، کارشناسان سازمان‌های همکار و منتورهای اکوسیستم استارتاپی و با حضور متقاضی بررسی خواهد شد. پس از بررسی، ایده‌ها و طرح‌های برگزیده نهایی برای حضور در نمایشگاه شرکت دعوت و توسط مدیران ارشد و کارشناسان وزارت راه و شهرسازی، سازمان های تابعه، سایر وزارت خانه‌ها و همچنین سایر بازدیدکنندگان مورد  بازدید قرار خواهند گرفت. 

معیارهای بررسی اولیه ایده‌ها و طرح‌ها

ارزش ایجادی طرح، ظرفیت رشد کسب و کار، توان مدیریتی و کارشناسی تیم استارتاپ، نوآوری و خلاقیت طرح، مزیت رقابتی طرح، میزان دسترسی به زیرساخت‌ها و مواد اولیه و زودبازده بودن طرح از جمله معیارهای بررسی اولیه ایده‌ها و طرح‌ها در این فراخوان عنوان شده است.

متقاضیان شرکت در استارتاپ کمپ تا ۱۵ بهمن‌ماه سال جاری مهلت دارند تا رزومه خود را به همراه گزارش «خلاصه مدیریتی و معرفی طرح/ایده» در قالب فایل پاورپوینت به دبیرخانه رویداد به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   ارسال کنند.

شایان ذکر است، گزارش خلاصه مدیریتی و معرفی طرح/ایده باید در برگیرنده سرفصل‌های، نام محصول/خدمت، بیان مختصر کاربرد محصول/خدمت، تشریح طرح اقتصادی و بازار قابل توسعه محصول و دلایل سودآوری محصول/خدمت باشد.

نفرات اول تا سوم ضمن دریافت گواهی از حمایت‌های نهادی شرکت در تسهیل دریافت مجوزها و کمک به رشد کسب و کار بهره‌مند خواهند شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تماس ۸۷۵۷۳۱۲۰-۰۲۱ تماس بگیرند.