مدیر کل راه و شهرسازی استان قم از اجرای 10 پروژه  بازآفرینی در بافت های ناکارآمد شهرهای استان، با تخصیص اعتباری بالغ بر 160 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، حسن صبوری با اشاره به این که پروژه های بازآفرینی شهری مذکور از محل اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه در حال انجام می باشد، گفت: برگزاری مناقصات جهت انتخاب پیمانکار برای احداث پروژه های بازآفرینی شهری شامل احداث مدرسه، کلانتری، مراکز جامع سلامت و... توسط اداره کل راه و شهرسازی استان انجام شده است.

پروژه مدرسه شیخ آباد در محله شیخ آباد شهر قم

صبوری اظهار داشت : احداث مدرسه شیخ آباد در سکونتگاه غیر رسمی، با کاربری آموزشی با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ريال با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در شش ماه اول سال 1399 افتتاح و  به بهره برداری خواهد رسید.

پروژه مدرسه ثامن الحجج در محله آذر شهر قم

صبوری در رابطه با احداث مدرسه ثامن الحجج (ع) در محله آذر در بافت فرسوده شهر قم،گفت: با مبلغ 48 میلیارد ریال اعتبار، این پروژه با پیشرفت فیزیکی حدود 10 درصد در حال اجرا است.

پروژه احداث کلانتری در محله خاکفرج شهر قم

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اعتبار پروژه احداث کلانتری 13 شهر قم 32 میلیارد ریال می باشد که هم اکنون در مرحله اجرای فونداسیون است.

 پروژه مرکز خدمات جامع سلامت امام حسین (ع) در سکونتگاه غیررسمی شهرک فاطمیه شهر قم

ایشان در ادامه افزود: پروژه احداث مرکز خدمات جامع سلامت امام حسین (ع) در سکونتگاه غیر رسمی شهرک فاطمیه شهرقم باکاربری بهداشتی- آموزشی با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد ريال، سال آینده به بهره برداری می رسد.

پروژه مدرسه شهید ناصر شهریور در محله خیابان انقلاب شهر قم

ایشان در مورد احداث مدرسه شهید ناصر شهریور در محله خیابان انقلاب در بافت فرسوده و تاریخی شهر قم، گفت: این پروژه با کاربری آموزشی و با اعتباری حدود 37 میلیارد ريال در مرحله تحویل زمین است و پیش بینی می کنیم تا نیمه دوم سال آینده به بهره برداری برسد.

پروژه مرکز جامع سلامت خازنی در محله شیخ آباد شهر قم

صبوری گفت: توسعه و تکمیل مرکز جامع سلامت خازنی آباد در سکونتگاه غیر رسمی شیخ آباد باکاربری بهداشتی- آموزشی با اعتباری حدود 11 میلیارد ريال، سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.