wrapper

اخبار شرکت

 

وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در بازدید از پروژه‌های 124 واحدی محله سیروس تهران گفت: این پروژه نمونه بارزی از تغییر رویكرد دولت یازدهم در بخش بازآفرینی شهری نسبت به دولت گذشته است و افزایش منزلت اجتماعی نیز یكی از مهم‌ترین اهداف ما در این مسیر است.

به گزارش خبرنگار شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران عباس آخوندی در بازدید از این پروژه در جمع خبرنگاران گفت: توسعه در حاشیه شهرهای جدید مانند پردیس و پرند و سایر مناطق اقدامی است که دولت همواره با آن مخالفت است. چراكه به عقیده ما رهاكردن این گونه مناطق همراه ساكنان شان امكان‌پذیر نخواهد بود.

دکتر آخوندی به سیاست دولت در بازآفرینی شهری اشاره و تصریح کرد:  محدوده بافت های فرسوده شهری ایران نزدیک به  19 میلیون جمعیت دارد و ما نمی توانیم این افراد را جابجا کرده و به مکانی جدید انتقال بدهیم و خود این ساکنان هم مخالف هستند و می خواهند در  همین محله و بافت باشند که دولت یازدهم هم مصمم به ارتقای کیفیت  زندگی ساکنان این بافت ها به ویژه ایمنی و امنیت  در این مناطق است.

وی به باز آفرینی شهری در محدوده و بافت های فرسوده و تاریخی اشاره کرد و  اظهار داشت:  منطقه ۱۲  قلب شهر تهران است نباید تبدیل به یك منطقه كاملا فرسوده شود بلكه با توجه به رویكرد ارتقای كیفیت زندگی نوسازی و بازآفرینی شهری خود بافت و محله باید به سمتی حركت كنند كه ساكنین آن شروع به بازآفرینی محله زندگی خود كنند و ما به دنبال اجرای مدل الگوی زندگی ایران در این محله ها هستیم و می خواهیم ضمن افزایش منزلت اجتماعی، منزلت را به محله و محدوده بافت های فرسوده برگردانیم.

دکتر آخوندی به اجرای پروژه 214 واحدی محله سیروس  بر اساس زندگی ایرانی تاکیدکرد وگفت: طراحی این مجموعه‌های مسكونی بر اساس حیاط‌های مركزی شکل گرفته است. نكته مهم این است که در طراحی‌های جدید برای پروژه‌های مسكونی بازآفرینی در مناطق هدف ارتفاع در نهایت تا حد ۲ تا ۳ طبقه با هدف راحت‌تر و ایرانی‌تر شدن زندگی مردم کاهش یافته است.

وی در پاسخ به این سوال چرا پروژه های دیگر این محله در طبقات زیاد ساخته نخواهد شد، گفت: نمی‌خواهیم با اجرای پروژه‌های جدید فشار بیش از حدی را از نظر جمعیتی به این منطقه وارد كنیم و این محله دارای یك ظرفیت جمعیتی است و در پروژه‌های جدید که امروز کلنگ شروع آنها بر زمین زده شد، یک مجموعه ۱۱۸ واحدی در نظر گرفته شده که با توجه به کاهش واحدها که تقریبا نصف پروژه ۲۱۴ واحدی است، نشان داده می‌شود که كاهش میزان بارگذاری با هدف ارتقای كیفیت زندگی مد نظر بوده است.

دکتر آخوندی به پروژه های پیرامونی و مکمل ساخته شده در محله سیروس اشاره کرد و افزود: فارغ از بحث‌های مسكن ، فضاهاو خدمات عمومی مانند بیمارستان، مدرسه و پارك نیز در این پروژه‌ها مورد توجه قرار گرفته كه هم‌اكنون بخشی از آن در محله سیروس در حال بهره برداری است. در این راستا معبری طراحی كرده‌ایم كه مجموعه‌های مسكونی 214 واحدی و 118 واحدی را به هم متصل كرده و باعث جریان زندگی در این منطقه می‌شوند.

وزیر راه و شهرسازی به نقش دولت در حمایت و تسهیل گری و تشویقی بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده تاکید کرد و اظهار داشت: نكته مهم در این بخش آن است كه مالكین و ساكنان محلات خود سرمایه‌گذاری كرده و نیازی به دخالت دولت نداشته باشند دولت نیز با فراهم کردن مشوق ها برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و توسعه گرها امکانات لازم را فراهم می کند.

 

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today31
Yesterday507
Total791938

Visitor Info

  • IP: 3.83.32.171

1398-10-28

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir