wrapper

اخبار شرکت

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصیی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی شهرها31 اکتبر 2015 برابر با 9 آبان 1394 خواستار طراحی خوب برای شهرها و سکونتگاه های انسانی  شد.

متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:

"طراحی برای با هم زیستن" به عنوان موضوعِ امسالِ مراسم گرامیداشت "روز جهانی شهرها"، بر نقش کلیدی طراحی شهری در ایجاد محیط های شهری پایدار، شکوفا و منسجم اجتماعی تاکید دارد.

طراحی خوب می تواند به کنترل تغییر اقلیم کمک کرده و اثرات ناشی از بلایای طبیعی را کاهش دهد. طراحی خوب میتواند ایمنی، پاکی، برابری و یکپارچگی بیشتر را برای شهرهایمان میسر سازد. طراحی خوب دسترسی برابر به خدمات، مشاغل و فرصتها را تشویق می کند و خشنودی و رضایت به بار می آورد.

چالش های شهرنشینی سریع به طور مشخص در "دستور کار 2030[1]" در زمینه توسعه پایدار برجسته شده است. این دستور کار به تازگی تصویب گردیده. آرمان یازدهم از آرمانهای توسعه پایدار دربرگیرنده تعهد به این امر است:" فراگیر، امن، تاب آور و پایدار ساختن شهرها و سکونتگاه ها". به عنوان بخشی از دستورکاری منسجم، شهرها و سکونتگاه های انسانی نقش مهمی برای  آرمان های 17گانه ایفا می کنند.

کنفرانس سازمان ملل متحد در زمینه مسکن و توسعه شهری پایدار (هبیتات3) که در اکتبر سال 2016 میلادی در شهر کیتو در اکوادور برگزار خواهد شد، فرصتی است برای بحث در مورد یک دستورکار جدید شهری. دستورکاری که می تواند توان و نیروهای نهفته شهرنشینی را به کار گرفته و آنها را در جهت دستیابی به سعادت همگانی بسیج کند.

شهرها و سکونتگاه های انسانی مکان هایی هستند که با یکدیگر در آنها زندگی می کنیم، آنها را می سازیم، آباد می کنیم و در آنها رویاهایمان را شکل می دهیم. بیایید تا با طراحی خوب، شهرها و سکونتگاههای انسانی را برای همگان پایدار، فراگیر و شکوفا سازیم.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today1094
Yesterday1235
Total668358

Visitor Info

  • IP: 54.86.132.30

1398-04-03

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir