wrapper

اخبار شرکت

 

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری استان بوشهر از افتتاح دانشکده هنر و معماری بوشهر در 30 دی ماه با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و اظهار داشت : این دانشکده در راستای باز آفرینی و احیای بافت تاریخی شهر بوشهر و با هدف ارتقای علمی، فرهنگی ، خدمات آموزشی، جذب و پرورش جوانان علاقمند به تحصیل در رشته های شهرسازی و معماری در عمارت « نوذری» استقرار یافته است .

غلامرضا مرادی در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران،   اظهار داشت: عمارت « نوذری» در راستای باز آفرینی و احیای بافت تاریخی شهر بوشهر و با هدف بالا بردن سطح آموزش در حوزه معماري، ارتقای  تاثير آموزش های تخصصی در زمينه  باز آفريني پايدار محلات، بازگشت به هويت شهری، احيا و باز زنده سازي محدوده های تاریخی، توانمند سازی و رونق اجتماعي، افزایش جذب توريست و افزایش توان اقتصادي مردم محله، با  همکاری اداره کل راه و شهرسازی، شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی، استانداری و میراث فرهنگی کارهای عمرانی و محوطه سازی این عمارت، آغاز و با الحاق ساختمانی جدید  به آن ، یک مرکز مدرن آموزشی علمی با حفظ زمینه و میراث تاریخی شهر راه اندازی  شده است .

مرادی اضافه کرد: کار عملیاتی این پروژه با تملك 13 پلاك فاقد ارزش تاريخي و فرسوده از سال 86  آغاز و  با هزینه ای بالغ بر 8 میلیارد تومان با مساحت 4 هزار مترمربع احداث شده است.

ساختمان دانشكده هنر و معماري دارای 16 آتليه، 11 كلاس آموزشي ، دو سالن، سه  سايت كامپيوتري، فضاهاي خدماتي، نماز خانه و بخش ادراي و ... است، در طراحي و ساخت  اين پروژه سعي در بومي گرايي،  رعایت معماري و شهرسازي خاص بوشهر، رعايت حريم و احترام به ساختمان هاي با ارزش تاريخي اطراف،  مد نظر بوده و بدین وسیله سيما و منظرشهری بافت تاريخي مجددا احیا شده است.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today1
Yesterday968
Total632812

Visitor Info

  • IP: 54.226.4.91

1398-03-03

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir