wrapper

اخبار شرکت

شهرداری تهران برای لایحه بودجه پایتخت در سال ۹۵ رقم ۱۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان را به شورای شهر تهران پیشنهاد داده که حدود ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

 به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران  به نقل از خبرگزاری  مهر، بودجه سال آینده شهرداری تهران رشد اندکی نسبت به سال ۹۴ داشته است. شهرداری تهران در شش ماه نخست امسال نتوانسته  ۱۵ درصد از منابع درآمدی خود را محقق کند و به نظر می‌رسد براساس همین تجربه درتدوین لایحه پیشنهادی سال ۹۵ با احتیاط بیشتری عمل کرده است.

با وجود آن که شهردارتهران بارها اعلام کرده است می‌تواند ساخت و ساز در پایتخت را متوقف کند بدون آنکه مشکلی در اداره شهر داشته باشد، امسال رکود ساخت و ساز در پایتخت سبب شده بخشی از درآمد های شهر محقق نشود.

ناصر امانی معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران درباره بودجه سال ۹۵ شهرداری تهران می‌گوید: سال گذشته شهرداري تهران انقباضي‌ترين بودجه را در ميان كلانشهرهاي كشور به تصويب رساند

وی تصریح کرد: رشد ۱۰درصدي در بودجه سال ۹۴شهرداري تهران به معنای توجه به سياست اقتصاد مقاومتي بود. موضوعي كه رهبر انقلاب از همه نهادها خواسته بودند تا اين روش اقتصادي را سرلوحه برنامه‌هايشان قرار دهند.

امانی با بیان اینکه بودجه سال آینده ٧٠درصد عمراني و٣٠درصد هزينه اي و نگهداشت است، اعلام کرد: اولويت‌هاي بودجه‌اي سال ۹۵شهرداري تهران بر مدار توسعه حمل‌ونقل عمومي است.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران سومین اولویت بودجه سال ۹۵ را توسعه حمل و نقل ریلی اعلام کرد و گفت: تکمیل و بهره‌برداری از خطوط ۶ و ۷ مترو در پایان سال ۹۶ در دستور کار شهرداری تهران است و اعتبارات متناسب با حجم عملیات در سال ۹۵ برای این منظور در نظر گرفته شده است.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران ادامه داد: در بودجه سال آینده به پیشگیری و مدیریت بحران نیز توجه ویژه شده است و در این راستا اعتبارات لازم برای تجهیز و ساماندهی گروه‌های دوام در محلات در نظر گرفته شده است.

او از نوسازی بافت‌های فرسوده به‌عنوان اولویت دیگری یاد کرد و گفت: شهرداری تهران همواره و با توجه به اختیارات و امکاناتش سعی بر تشویق و ترغیب ساکنان این بافت‌ها در نوسازی کرده است و در بودجه سال ۹۵ پیشنهاد کرده که مابه‌التفاوت وام‌هایی را که مردم در این بافت‌ها می‌گیرند، پرداخت کنند تا محرک بیشتری برای ساکنان این مناطق ایجاد شود.

ناصر امانی به مطالبات پیمانکاران اعم از حقیقی و حقوقی نیز اشاره کرد و گفت: تسویه این مطالبات نیز از اولویت‌های لایحه بودجه سال ۹۵ است.

 برخی از  سیاست های کلی بودجه سال ۹۵ شهرداری تهران تمرکززدایی از مناطق و توسعه سیاست های ناحیه محوری و محله گرایی؛ توسعه کمی و کیفی ناوگان حمل و نقل عمومی از طریق تکمیل شبکه ریلی و اتوبوسرانی و افزایش تجهیزات این شبکه ها و همچنین کاهش سفرهای درون شهری است.

به گفته علیرضا دبیر رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران  با توجه به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاوتی و همچنین در راستای همسویی با سیاست های بودجه عمومی دولت می بایست بازنگری در ساختار بودجه کل شهرداری؛ سازمان ها و شرکت های وابسته صورت گیرد.

بررسی یک دهه بودجه شهرداری تهران نشان می دهد امسال کم ترین افزایش بودجه را شاهد خواهیم بود. هرچند برخی از اعضای شورا تاکید دارند بودجه سال ۹۵ باید نسبت به سال ۹۴ کاهش نیز داشته باشد.

بودجه شهرداری تهران در سال ۸۴ رقمی معادل ۱۲۰۰ میلیارد بوده که ۳۰ درصد نسبت به سال قبل از خود رشد داشته است. این بودجه در سال ۸۵ به رقمی معادل ۱۹۹۴ میلیارد رسید. بودجه شهرداری تهران در سال ۸۶، ۳ هزار و۹۵۱ میلیارد بود و در سال ۸۷ به رقم ۶ هزار و ۳۱۳ رسید. در سال ۸۸ بودجه تصویب شده برای شهردار ۷ هزار و ۲۰۸ میلیارد بود که این رقم برای سال ۸۹ به  ۸ هزار و ۴۶۰ میلیارد افزایش پیدا کرد.

در سال ۹۰ رقم ۹ هزار و ۳۹۳ میلیاردی در صحن شورا به تصویب رسید که این رقم برای سال ۹۱ به ۱۰ هزار ۹۶۰ هزار رسید. در سال ۹۲ بودجه شهرداری تهران ۱۲ هزار ۷۰۰ میلیارد بود و که در سال ۹۳ به رقم ۱۵ هزار ۸۴۵ رسید. بودجه سال جاری شهرداری تهران رقمی معادل ۱۷ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان است. 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today355
Yesterday650
Total794966

Visitor Info

  • IP: 3.227.240.143

1398-11-02

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir