wrapper

اخبار شرکت

 

ستاد ملی بازآفرینی شهری که با حضور نمایندگان 20 دستگاه تشکیل می‌شود، گسترش حمل‌ونقل ریلی را به عنوان یک راهبرد تحقق اهداف بازآفرینی شهری در دستور کار قرار داده و در این راستا «ایستگاه‌های راه‌آهن» به عنوان هسته ومحرک بازآفرینی شهری در نظر گرفته شده‌اند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت مادرتخصصی عمران وبهسازی شهری ایران، رویکرد اجرای سیاست‌های بازآفرینی شهری از طریق گسترش حمل‌ونقل ریلی، منجر به تصمیمی مبنی بر احداث ایستگاه جدید راه‌آهن درشهرهای همدان، رشت و ری شده است که در بیست‌ و هشتمین جلسه ستادملی بازآفرینی شهری در وزارت راه و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت.

گزارش‌ها درباره تغییراتی که برای حمل‌ونقل ریلی در همدان پیش‌بینی شده، حاکی از این است که ایستگاه راه‌آهن همدان 13 کیلومتر از شهرفاصله دارد و  قرار است این ایستگاه به داخل شهرمنتقل شود.

 مهندس «محمدرضاقرایی»رئیس اداره عمران وبهسازی شهری استان همدان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران، با اشاره به اینکه این ایستگاه راه‌آهن برای دسترسی بهتر شهروندان در شهر همدان ساخته خواهد شد،گفت: در راستای ارتباط حمل‌ونقل برون‌شهری و درون‌شهری برای احداث پروژه ایستگاه راه‌آهن در داخل شهرها، طرحی توسط ستاد ملی بازآفرینی شهری مطرح و مصوب شده است که شهر همدان به عنوان پایلوت اجرایی شهرهای کشور انتخاب شود .

قرایی با بیان اینکه دومین ایستگاه راه‌آهن شهر همدان در مجاورت فرودگاه همدان ساخته خواهد شد، ادامه داد: کارهای مطالعاتی توسط مشاور در حال انجام است و گزینه‌های مختلف برای ورود خط راه‌آهن به این محدوده در نظر گرفته شده که پس از چندین مرتبه طرح  در کمیسیون ماده 5  مطرح شده و گزینه اصلی انتخاب و مصوب شده است.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری استان همدان با اشاره به ویژگی‌های ساخت ترمینال راه‌آهن درمجاورت فرودگاه همدان،گفت:  با توجه به نزدیکی فرودگاه به این ترمینال، یک مجموعه زمینی، ریلی، و هوایی در کنار هم قرار خواهد گرفت که ضمن کاهش ترافیک در شهر همدان، افزایش دسترسی شهروندان به مرکز شهر و مراکز حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری را ایجاد خواهد کرد. به این ترتیب ضمن کاهش هزینه‌ها، ترافیک روستایی ترمینال خارج شهر نیز حذف می‌شود.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today229
Yesterday381
Total705183

Visitor Info

  • IP: 34.204.169.76

1398-06-01

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir