wrapper

اخبار شرکت

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، موسسه احیاگران بافت استرآباد و دفتر بهسازی و احیای بافت تاریخی گرگان در بیانیه‌ای با حمایت از انتخاب دکتر عباس آخوندی برای تصدی مسئولیت وزارت راه و شهرسازی در دولت دوازدهم تاکید کرد که اندیشه ایرانشهری دکتر آخوندی خونی تازه در رگ‌های شهرهای ازنفس افتاده تزریق كرده است.

 

در این بیانیه آمده است:

 

محضر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

 

با سلام

 

عرصه معماری و شهرسازی كشورعزیزمان ایران طی سالیان گذشته، در طوفانی از سردرگمی و بی‌خردی در عرصه سیاست‌گذاری و اجرا روبرو بود. به نحوی كه شهرها روز به روز خالی از سرزندگی و آثار مصنوع تهی از هویت می‌گشتند و این روند در دستكم شصت سال اخیر سیمای شهرها را دور از ایرانیت و جدای از شاخص‌های هویت‌مند اسلامی كرده بود.

 

پراكندگی و تعدد دستگاه‌های سیاست‌گذار و مجری و سردرگمی و عدم توجه و اهتمام دولت به این مقوله می‌رفت كه به یكباره امور شهرها را دچار گسست كامل كند و اندك بارقه‌های باقی‌مانده هویت‌مند شهرها را نیز از بین ببرد.

در این میانه، حضور دانشمند محترم دكتر عباس آخوندی بر مصد وزارت راه و شهرسازی و اهتمام ویژه به گفتمان سازی و تلاش در جهت ارتقای مباحث نظری خصوصا در طرح و بسط و تعریف اندیشه ایرانشهری خونی تازه در رگ‌های شهرهای ازنفس افتاده این سرزمین تزریق كرد و با علم و عمل ایشان و مجموعه اساتید گرانقدری كه به عنوان معاونین حوزه عمران و بهسازی شهری، شهرسازی، مسكن و ساختمان و... منصوب نمودند و كمك به بسترسازی و نهادسازی در واحهای كوچك علمی و تخصصی جهت پیش‌برد اهداف بازآفرینی شهری و استفاده هدفمند و واقعی از مشاوره اساتید مجرب تغییر و تحول اساسی در حوزه شهرسازی و ارتقای كیفیت فضاهای عمومی و توجه ویژه به بافت‌های تاریخی شهرها شده است كه مجموعا تحولات مثبت و تحول آفرین را به عنوان نمونه در طرح پایلوت كشوری بازآفرینی بافت تاریخی گرگان شاهد هستیم.

حال كه با حسن اعتماد ریاست محترم جمهور، دكتر آخوندی به شایستگی، جهت تكمیل و به ثمر رساندن اقدامات خود جهت دوره آتی نیز بعنوان وزیر پیشنهادی مرفی شده است، شایسته است نمایندگان خردمند مردم در مجلس شورای اسلامی با رای اعتماد دوباره، ایشان را در پیاده‌سازی اندیشه ایرانشهری در سرزمین مادری یاری رسانند.

توفیق روزافزون همه خدمت‌گذران به این آب و خاك را از درگاه احدیت خواستاریم.

موسسه احیاگران بافت استرآباد

دفتر بهسازی و احیا بافت تاریخی گرگان

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today310
Yesterday913
Total628244

Visitor Info

  • IP: 54.163.20.123

1398-02-29

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir