wrapper

اخبار شرکت

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمرانو بهسازی شهری ایران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی ، مهندس قاسم قاسمی، مدیرکل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری به تشریح مهمترین برنامه‌ها و اقدامات این اداره‌کل درحوزه‌های مختلف پرداخت .

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری همچنین در تشریح وضعیت حاشیه‌نشینی این استان عنوان کرد: مطالعات ما درحوزه بافت ناکارآمد به نتایج مفیدی رسیده و اکنون شهرهای بروجن، جونقان، سامان، شهرکرد، فرادنبه و نقنه دارای طرح ساماندهی هستند و این طرح در شهرهای فارسان، کیان و هفشنجان در دست تهیه است.

وی مساحت کلی بافت ناکارآمد این استان را ۱۰۹۲.۲۵ هکتار اعلام کرد و افزود: مساحت کل استان ۱۲ هزار و ۲۵۲ هکتار است و یک دهم این مساحت در بافت ناکارآمد جای دارد. جمعیت کلی استان ۴۴۹ هزار و ۸۴۴ نفر است که از این تعداد ۱۱۰ هزار و ۵۸ نفر در بافت فرسوده زندگی می‌کنند.

مهندس قاسمی مساحت بافت ناکارآمد اردل را ۶۴ هکتار اعلام کرد و گفت: این مساحت با ۵۰۰۰ نفر جمعیت ۲۰ درصد مساحت کلی شهر را شامل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه نیمی از اهالی بلداجی درمحدوده بافت ناکارآمد سکونت دارند، عنوان کرد: شهر بن ۴۰ هکتار بافت ناکارآمد دارد که ۳۰۴۱ نفر سکنه را شامل می‌شود.

وی همچنین گفت: ۷۰.۸۵ هکتار از مساحت کلی شهر جونقان در بافت ناکارآمد قرار دارد و ۲۰ هکتار از ۲۱۰ هکتار مساحت کلی چلگرد در محدوده بافت ناکارآمد است.

مهندس قاسمی جمعیت ساکن در بافت ناکارآمد سامان را ۳۹۵۹ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد در ۴۳ هکتار بافت ناکارآمد سکونت دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هنوز طرح ساماندهی بافت ناکارآمد شهرهای سودجان و شورجان تهیه نشده است، افزود: سودجان دارای ۳۳.۵ هکتار بافت ناکارآمد است که جمعیتی بالغ بر ۵۴۱۰ نفر دراین مساحت سکونت دارند. شورجان نیز ۷۹ هکتار بافت ناکارآمد دارد که ۶۳۴۳ نفر در آن محدوده سکونت دارند.

وی همچنین گفت: ۸۶ هکتار از مساحت شهرکرد در محدوده بافت ناکارآمد است و ۱۲ هزار و ۸۶۹ سکنه دارد.

مهندس قاسمی با بیان اینکه طرح ساماندهی بافت ناکارآمد فارسان دردست تهیه است، افزود: ۵۱ هکتار از مساحت این شهر در محدوده بافت ناکارآمد است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: یک چهارم مساحت شهر فرادنبه یعنی ۱۰۴هکتار در محدوده بافت ناکارآمد قرار دارد.

وی با بیان اینکه تهیه طرح ساماندهی بافت ناکارآمد شهرهای فرخشهر و کیان در دست انجام است، افزود: ۸۳ هکتار از فرخشهر با جمعیتی بالغ بر ۷۷۵۸ نفر و ۷۲ هکتار از شهر کیان با جمعیتی بالغ بر ۸۱۵۱ نفر در بافت ناکارآمد قرار دارد.

مهندس قاسمی گفت: از مساحت کلی لردگان (۷۳۹ هکتار) حدود ۳۴ هکتار در بافت ناکارآمد قرار دارد و ۲۴۸۰ نفر از جمعیت ۹۶۰۳ نفری نقنه در محدوده بافت فرسوده این شهر به مساحت ۲۷.۶ هکتار سکونت دارند.

وی همچنین عنوان کرد: ۲۰ هکتار از مساحت ۱۶۷.۶ هکتاری طاقانک درمحدوده بافت فرسوده قرار دارد و از جمعیت ۵۹۴۱ نفری این شهر ۱۵۳۴ نفر در بافت ناکارآمد سکونت دارند که ۴۳۸ خانوار را با تعداد ۳۹۸ مسکن شامل می‌شود.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today59
Yesterday641
Total792607

Visitor Info

  • IP: 18.206.12.79

1398-10-29

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir