wrapper

اخبار شرکت

 

وزیر راه و شهرسازی گفت: این وزارتخانه در حال پیگیری مذاکرات با بانک مرکزی و 25 بانکی است که قرار است وام ساماندهی بافت‌های فرسوده را پرداخت کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،  دکتر عباس آخوندی که در اختتامیه نخستین مسابقه عکس و کاریکاتور نقد بنا و فضای شهری در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت:‌ وزارت راه و شهرسازی در حال انجام مذاکرات و پیگیری پرداخت وام ساماندهی بافت‌های فرسوده است و در این زمینه با بانک مرکزی و بقیه بانک‌ها مذاکرات را ادامه می‌دهد.

وی همچنین در رابطه با افزایش وام مسکن گفت: فکر می‌کنم تسهیلاتی که در رابطه با قیمت‌های واحدهای مسکونی در شهرهای کوچک درنظر گرفته شده نسبت به شهرهای بزرگ خیلی بیشتر است و می‌تواند به بالابردن کیفیت تملک در شهرهای کوچک کمک کند.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش درباره برگزاری نخستین مسابقه عکس و کاریکاتور نقد بنا و فضای شهری از سوی این وزارتخانه گفت: مدت‌هاست که راجع به بحث فضای شهری و کیفیت زندگی در شهرها بحث می‌شود. این موضوع که چقدر کلان‌شهرهای ما اسیر ساختمان‌های بلندمرتبه و آلودگی شده‌اند و حس خوش زندگی و دلبستگی مردم از بین رفته است در رسانه‌ها و شاید تمام محافل خانوادگی مورد بحث قرار می‌گیرد. برای اینکه حرکتی در جهت اصلاح این اوضاع داشته باشیم به یک بیان مردمی نیاز داریم تا بتواند اراده ملت ایران را در جهت بهبود زندگی در شهرها تقویت کند.

آخوندی ادامه داد: برگزاری این مسابقه یکی از اقداماتی بود که باید مسئولان دولتی و شهری انجام می‌دادند تا هنرمندان با بیان کاریکاتور و عکس بتوانند اولین گام را برای اینکه این وضعیت تلخ را به نمایش بگذارند بردارند. شاید آن‌چه که در یک شات عکس یا یک کاریکاتور می‌بینیم گویاتر از صدها مقاله باشد. ما به دنبال رسیدن به انضباط شهری مبتنی بر حقوق شهروندی در شورای عالی شهرسازی هستیم. مدت‌هاست با شهرفروشی مخالفت می‌کنیم و از اینکه شهر فقط جولانگاه کسانی باشد که یک ساختمان را خراب می کنند و با زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی ساختمان های مرتفع می‌سازند مبارزه می کنیم. این حرکتی است که می‌تواند دولت را با مردم هم‌صدا کند.

وزیر راه و شهرسازی به نقش هنرمندان در این زمینه اشاره و اظهار کرد: فکر می‌کنم خالص ترین و ناب‌ترین گروهی که می تواند این حرف را از زبان مردم بگوید هنرمندان هستند. آنها با کمترین حس تعلق مادی و با صراحت و زیبایی خواسته مردم را بیان می‌کنند و می‌توانند مسئولان را هم به دنبال خود بکشانند تا اقدامات موثر را در این زمینه انجام بدهند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today229
Yesterday381
Total705183

Visitor Info

  • IP: 34.204.169.76

1398-06-01

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir