wrapper

اخبار شرکت

وی با اشاره به بحرانی شدن وضعیت حاشیه نشینی در بسیاری نقاط کشور افزود: از سال ۹۳ به بعد اتفاقات بزرگی در استان کرمان رخ داد و در نتیجه احساس خطری که ایجاد شد با کمک مدیران استان و دستگاه با پدیده حاشیه نشینی مقابله شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان مهاجرت از روستاها به شهرها و وضعیت مالی نامناسب را مسبب ایجاد پدیده حاشیه نشینی دانست و گفت: در استان کرمان در مرحله اول توقف حاشیه نشینی و سپس رفع تجاوزها در دستور کار قرار گرفت که در این راستا تا به امروز بالغ بر ۲۶ هزار هکتار اراضی دولتی ساماندهی یا مسترد شده است.

رئیس شورای عالی قضایی استان کرمان افزود: می توانیم بگوییم که توسعه حاشیه نشینی در استان کرمان متوقف و هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی دولتی در حاشیه شهر کرمان به دولت برگشت داده شده است.

موحد با اشاره به اینکه در رفسنجان تکلیف اراضی دولتی مشخص شد، گفت: ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی در استان کرمان با اجرای طرح نجات در دستور کار است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته استان کرمان در حوزه جلوگیری از تعرض به اراضی منابع طبیعی در سطح  کشور جزء استان های برتر شناخته شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان داشت: چندین سال اداره کل اوقاف استان کرمان رتبه اول را در کشور در خصوص حفاظت از اراضی و املاک موقوفات در سطح کشور را به خود اختصاص می دهد.

موحد تصریح کرد: اداره ثبت اسناد و املاک استان کرمان در دو سال گذشته رتبه اول را در کشور در حوزه تثبیت مالکیت دولت داشته است.

علیرضا ساوری مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه دراین نشست گفت : مهمترین راهبرد پیشگیری از وقوع جرم ارتقاء آگاهی های عمومی و اختصاصی است و باید مردم و مسئولان نسبت به مسئولیت های قانونی آگاه سازی شوند.

مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تصریح کرد: گزارشاتی که در خصوص حاشیه شینی در این شورا مطرح شد بسیار امیدوار کننده بود بخشی از تجارب استان کرمان قابلیت انتقال به سایر استان ها را دارد.

وی در خصوص پیشنهادات پیشگیری از وقوع جرم گفت: پیشنهاد اول این است که افق مان را بلند نگیریم و در یک نگاه اولویتی متمرکز در مرکز استان و دو شهرستان بزرگ استان شویم کمااینکه هدف، پیشگیری از گسترش مناطق جدید حاشیه نشینی است.

ساوری بیان داشت: امسال در سه ماه دوم  ۵۰۰ هزار پرونده نسبت به سه ماهه گذشته افزایش پیدا کرده است و قوه قضاییه دیگر توان رسیدگی به این همه پرونده را ندارد پس در راستا پیشگیری از وقوع جرم باید تلاش کنیم.

مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تصریح کرد: برای اینکه شاهد یک چرخش و تعادل هدفمند اطلاعات در استان کرمان به عنوان شهر اقتصاد مقاوتی باشید یک نسخه از گزارشات این استان رادر اختیار استان های دیگر قرار دهید.

وی افزود: مصوبات کارگروه مرکزی پیشگیری از گسترش منطقه جدید فرسایشی نشود و احترام به تصمیم گیری ها به معنای اجرایی شدن مصوبات مهم است.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today8
Yesterday1099
Total818458

Visitor Info

  • IP: 3.233.215.231

1398-12-09

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir