wrapper

اخبار شرکت

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود حق لطفی در ششمین کارگروه تخصصی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل که با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیرکل مدیریت بحران استانداری و دیگر اعضای کارگروه برگزار شد اظهار کرد: از ۳۵۰۰ هکتار مساحت شهر قزوین ۵۰۰ هکتار آن بافت ناکارآمد شهری است که جمعیت قابل توجهی هم در این بخشها ساکن هستند.

حق لطفی بیان کرد: نشست ساختمان های تازه ساخته شده در این منطقه ها که ناشی از عدم پایداری خاک زیر پی، عدم انجام مطالعات دقیق ژئوتکنیک، عدم اجرای فنداسیون به شکل اصولی با توجه به نوع و مقاومت خاک، کاهش سطح آبهای زیرزمینی، انجام حفاری ها و گودبرداری های غیرمجاز، نشت آب از شبکه های آب و فاضلاب و مسایلی از این دست می باشد بسیار دارای اهمیت بوده و باید راهکارهای مناسب جهت رفع آنها هر چه زودتر اجرایی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی قزوین اضافه کرد: این موارد در مواقع بحران خود را نشان داده و خسارات و زیانهای جبران ناپذیری را ایجاد خواهند کرد.

وی با بیان اینکه بحث تاب آوری از مباحث مهم ساختمان ها در این محلات است خاطر نشان کرد: برای حل مشکلات مناطق بافت فرسوده و محلات آن نیاز به همکاری و همراهی همه دستگاههای اجرایی بوده و باید با پیگیری و پیش بینی طرح های لازم، مشکلات و مسایل را مرتفع کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی تصریح کرد: تجربه ی بدست آمده از زلزله های مختلف، به ویژه زلزله اخیر منطقه غرب کشور نشان داد که ما در مواقع بحران برای حفظ جان افراد و همچنین انجام کمک رسانی های سریع و مناسب نیازمند فضای های باز شهری هستیم که این موضوع در بافت های فرسوده نمود بیشتری دارد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today163
Yesterday567
Total817514

Visitor Info

  • IP: 35.173.57.84

1398-12-08

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir