wrapper

اخبار شرکت

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مهندس  تقی‌زاده خامسی در نشست مشترک با رییس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی که با همراهی رییس و تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد، اظهار داشت: سالیانه 27 میلیون نفر در قالب زایر و گردشگر به مشهد مقدس سفر می‌کنند که تنها در بعضی ایام سال مانند دهه آخر صفر، چهار میلیون و700 هزار نفر طی سه روز به این شهر سفر کردند یعنی یک و نیم برابر مجاوران، مشهد پذیرای زایرین بوده است.

وی ادامه داد: همه کسانی که به مشهد سفر کرده و این حجم زائران و مسافران را می‌بینند به واسطه علاقه زیادشان به این شهر، مشکلات این شهر را دیده و بیان می‌کنند، اما وقتی رخت سفر از این شهر بر می‌بندند دیگر مسائل این شهر و وعده‌هایی را که برای پیگیری حل آن داده‌اند را فراموش می‌کنند. بعد ما می‌مانیم و اعتبارات استان که تنها برای جمعیت سه و نیم میلیون نفری شهر مشهد در نظر گرفته شده و در ان حرفی از جمعیت چند ده میلیونی زائران و نیازهای آنان به میان نیامده است.

ثبت طرح نوسازی پیرامون حرم مطهر در کتاب رکوردهای گینس !؟

شهردار مشهد مقدس با اشاره به اینکه شهرداری یک سازمان وظیفه‌مند است، افزود: در شهر مشهد دو پروژه داریم که اگر کمک و همکاری دولت نباشد، هیچ پیشرفتی حاصل نشده و وضعیت همان است که امروز در بازدید مشاهده کردید. بنده 22 سال پیش که معاون عمرانی استاندار بودم طرح پیرامون حرم مطهر را امضا کردم.

مهندس تقی‌زاده خامسی خاطرنشان ساخت: امروز این طرح فقط 44 درصد پیشرفت فیزیکی دارد یعنی سالی 2 درصد پیشرفت کار بوده است که از این حیث می‌توان این پروژه را در گینس ثبت کرد. با اینکه همه به این پروژه و این شهر و امام رضا(ع) عنایت دارند اما وضعیت پروژه نامطلوب است. من هم می‌توانم در چهار سالی که هستم همین روند را ادامه دهم که تا پایان 4 سال آینده 7-8 درصدی به پیشرفت فیزیکی طرح افزوده شود و این پروژه یک طرح 50 – 60 ساله شود.

بر زمین ماندن دو پروژه طرح اطراف حرم و مترو با وضعیت درآمدی فعلی شهرداری

وی خطاب به رییس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از شما تقاضا دارم به این موضوع عنایت خاصی داشته باشید. همه ما به امام رضا(ع) ارادتمندیم ولی این پروژه با این وضعیت در شان امام رضا(ع) نیست. راه‌های قانونی نیز برای این کار و کمک به طرح وجود دارد.

شهردار مشهد مقدس با اشاره به اینکه اوراقی برای این طرح فروخته شده است و سررسید شده است که در حال حاضر رقم بدهی شهرداری مشهد در این حوزه به 8 هزار میلیارد تومان می‌رسد، بیان داشت: شهرداری در دو پروژه یعنی طرح پیرامون حرم مطهر و مترو دیگر نمی‌تواند هیچ کاری انجام دهد. شهرداری مشهد در گذشته از طریق فروش تراکم و عمدتا تخلفات س

طرح نوسازی اطراف حرم مطهر، هفته آینده بازنگری می‌شود

 مهندس تقی‌زاده خامسی افزود: در مورد بازنگری طرح نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر نیز آقای  دکتر آخوندی، وزیر راه و شهرسازی گفتند که جلسه‌ای برگزار شود البته این مهم تا کنون محقق نشده است ، اگر جلسه هفته آینده برگزار نشد توسط ریاست کمیسیون عمران پیگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه تفویض اختیارات به مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر نیز باید از طریق مجلس شورای اسلامی پیگیری شود، اظهار داشت: سومین موضوع نیز کمک از صندوق توسعه ملی می‌باشد که البته در ماه‌های اخیر کمک‌های ریالی این صندوق قطع شده است. جذب این کمک نیازمند پروژه و قانون خاص می‌باشد که باید پیگیری شود.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today195
Yesterday575
Total746687

Visitor Info

  • IP: 3.91.106.44

1398-08-24

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir